ENDEFRRUPLNLSPIT

Na dušičky měli ve frýdlantském LIDLu pozdvižení

FRÝDLANT  - V sobotu 2. listopadu 2013 kolem třetí hodiny odpoledne odcizil 26letý muž v prodejně  LIDL v  ulici Zahradní potraviny za více jak 2 tisíce korun.  Ve chvíli, kdy mu  zaměstnanci prodejny zabránili k odchodu  z prodejny uzamčením vstupních dveří,  dožadoval se s nožem  v ruce otevření prodejny.

V  sobotu odpoledne měli ve frýdlantské prodejně  LIDL v ulici  Zahradní pozdvižení. Kolem třetí hodiny přišel do prodejny  26letý  cizinec, který si z regálů nabral potraviny za více  jak 2 tisíce korun. Rozhodl  se, že za zboží rozhodně nebude  platit, a tím samým vchodem, kterým do prodejny  přišel, měl  v úmyslu i odejít. Vyčkával, až půjde nějaký zákazník  dovnitř  prodejny, aby mohl v danou chvíli projít směrem  ven, aniž by musel projít se  zbožím přes pokladny. Jeho podivného  počínání si však všimli zaměstnanci  prodejny a znemožnili  muži cestu ven uzamčením vstupních dveří. Muž zůstal v  prodejně  uvězněn, což se mu rozhodně nelíbilo. Na vzniklou situaci reagoval  tím,  že vytáhl nůž a ten následně držel v ruce před  svým tělem směrem vzhůru a křičel  na zaměstnankyni prodejny,  aby otevřela. Prodavačka z obavy o svůj život a  zdraví tyto  dveře otevřela a muž vyběhl z prodejny ven, kdy z místa následně  utekl. Muže zadržela až policejní hlídka za Frýdlantem ve  směru na Nové Město  pod Smrkem, kde se před policisty schovával  na louce. Při širším ohledání místa  se frýdlantským policistům  podařil zajistit i nůž.

 Policisté  předali zadrženého muže libereckým  kriminalistům, kteří  mu sdělili obvinění z trestného činu "Vydírání" a zároveň  podali návrh soudu, aby byl muž stíhán vazebně. Muž se  kriminalistům ke krádeži  doznal a nyní mu hrozí až osmileté  vězení. Jako důvod krádeže uvedl muž tíživou  finanční  situaci.

por. Bc.  Vladimíra Šrýtrová, tisková mluvčí ÚO Liberec, tel.  974 466 207

7.11.2013 14:49:15 | přečteno 1650x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load