ENDEFRRUPLNLSPIT

Krabička přání pro rok 2012

IMG 1803

Při prvním adventním večeru v r. 2011 byli občané vyzváni, aby do krabičky přání na chodbě historické radnice ve Frýdlantě vhodili svá přání na rok 2012. Důležité bylo, aby šlo o zajímavé, užitečné a splnitelné přání, které by udělalo radost více lidem.

IMG 1652, obrázek se otevře v novém okně

Jaké překvapení zažila „ježíškovská komise“, když v prosincovém týdnu mezi svátky krabičku otevřela! Bylo v ní sedmdesát přání a jedno ještě došlo mimořádně emailem! Některé přání bylo jen jedno slovo, ale našly se i několikastránkové propracované texty nebo přání vyjádřená obrázkem. Takový zájem nikdo nečekal. Je vidět, že frýdlantským občanům na jejich městě záleží, a jsou ochotni pro jeho zvelebení udělat něco na víc a třeba i vystoupit z anonymity.

Téměř třicítku přání musela komise vyřadit, šlo o anonymní a navíc osobní příspěvky, které byly často i žertovné. Někdo chce být supermanem, jiný zase potřebuje kolo s vodotryskem nebo si přeje jako Fantomas dodat konečně nějakou pořádnou roštěnku.

Většina přání byla však realizovatelných, některá z nich jsou už dokonce splněná nebo naplánovaná do r. 2012 i s patřičnou zásobou finančních prostředků. Nejvíce lidí – sedmnáct – se shodlo na tom, že si opravdu moc přejí koupaliště nebo krytý bazén. Jistě se jednou obojího Frýdlant dočká, ale v roce 2012 to asi nebude.

IMG 1802, obrázek se otevře v novém okněIMG 1808, obrázek se otevře v novém okně
IMG 1807, obrázek se otevře v novém okněIMG 1803, obrázek se otevře v novém okně

A co si frýdlantští občané ještě přáli? Halu nad stadiónem, koncert Tomáše Kluse, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež z ohrožených skupin, prolézačky, houpačky a klouzačky, obří obrazovku na náměstí, knihovnu, opravené chodníky a cesty, nové chodníky, lavičky cestou ke hřbitovu, zorganizovat sbírku na vylepšení města, prodloužit cyklostezku, více společenských a kulturních akcí, lepší záchody na ZŠ v Husově ulici, bezbariérový přístup do společenského sálu restaurace Beseda, …

Některá přání „ježíšovská komise“ předala těm, kdo je mohou splnit nebo s nimi mohou něco udělat – třeba si je naplánovat do příštího období, sehnat na ně peníze. Nad jinými se zaradovala, že jsou už hotová – město má knihovnu – byť provizorní – a pracuje na nové, některé opravy ulic a chodníků jsou hotové nebo jsou naplánovány, …

Protože realizovatelných přání bylo mnoho, komise určila tři z nich, které Město Frýdlant svým občanům v roce 2012 zcela určitě splní:

  1. chodník v ul. Míru,
  2. dětské hřiště v Lesní ulici,
  3. lavičky cestou ke hřbitovu.

O ostatních přáních se bude ještě jednat a vyjednávat, shánět peníze, materiál i lidi na realizaci. Návrhy budou probrány na radě města i na zastupitelstvu při veřejných zasedáních. Občané mohou sledovat, jak se jejich přání postupně naplňují a jak je jejich město pro život stále lepší a lepší.

Frýdlant 08/01/2012
Foto i text: aš

9.1.2012 12:38:01 | přečteno 1557x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load