ENDEFRRUPLNLSPIT

Exploze v kině

GF exploze4

Na programu nebyl válečný film ani bondovka, a přesto se ve frýdlantském kině ozývaly rány a výbuchy. Výbuchy smíchu i výbuchy skutečné. 

To studenti frýdlantského gymnázia měli spojenou a společnou výuky chemie, fyziky a také trochu angličtiny. A když se vzdělávat nově, tak s novým kantorem. Ne jen tak ledasjakým. Britský vědec a popularizátor přírodních věd, odborník na borany a karborany Dr. Michael Londesborough opustil Akademii věd ČR, televizní studio a svůj pořad Pokusy s Michaelem a přijel do Frýdlantu, aby studentům z gymnázia ukázal, že s chemií a fyzikou se dá zažít spousta legrace, zábavy a rámusu. Celé dvě hodiny společně prováděli možné i nemožné pokusy a náramně se bavili, když něco hodně bouchalo, kouřilo nebo hořelo; protože fyzika nejsou jen rovnice a chemie nejsou jen vzorečky.

GF exploze1, obrázek se otevře v novém okněGF exploze2, obrázek se otevře v novém okně
GF exploze4, obrázek se otevře v novém okněGF exploze3, obrázek se otevře v novém okně

Není jednoduché najít program, který zaujme obecenstvo s tak širokým věkovým spektrem jako mají studenti osmiletého gymnázia. Není jednoduché udržet jeho zájem dvě hodiny. A právě to se v programu Dr. Michaela Londesborougha podařilo na sto procent. Bylo by jistě skvělé mít takového kantora v hodinách častěji.

Foto: Tomáš Akrman, Milan Schleider

Frýdlant 05/10/2012
Mgr. Alena Hlávková, ředitelka Gymnázia Frýdlant

12.10.2012 15:13:00 | přečteno 2215x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load