ENDEFRRUPLNLSPIT

Dvořákův hudební festival na frýdlantský způsob

V sobotu 2. června nastartoval koncertem v galerii sychrovského zámku již 57. ročník Dvořákova hudebního festivalu. Smyčcový kvartet Antiquarius consort Praha tu provedl  díla Jana Jakuba Ryby, W .Amadea Mozarta, Josepha Haydna, Franze Schuberta  a samozřejmě Antonína Dvořáka. Ozdobou hudebního odpoledne se stala milá mladá zpěvačka Karolína Janů, která si při každém svém vystoupení dovede získat diváky nejen svým dokonalým hudebním projevem, ale i svým roztomilým úsměvem a sympatickým vzezřením.

Naše město má to štěstí, že se před několika lety stalo součástí skupiny pořadatelů tohoto hudebního festivalu. Díky tomu budeme mít možnost ve čtvrtek 21. června v 18 hodin v Rytířském sále státního hradu a zámku Frýdlant vyslechnout nejznámější jazzové skladby v podání Tria Vojtěcha Eckerta a zpěvačky Dany Vrchovské. Tato sympatická dáma prošla mimo jiné kapelou Dalibora Jandy, ovšem jako uznávaná jazzová zpěvačka si vydobyla své místo na slunci především v zahraničních hudebních klubech a na luxusních zaoceánských parnících.

Nenechte si ujít tento příjemný koncert, který jsme se snažili přizpůsobit frýdlantské tradici, a zvolili jsme dramaturgii, díky níž uslyšíme skladby Duka Ellingtona, Charlieho Chaplina, Leonarda Bernsteina, Jaroslava Ježka a samozřejmě mistra Antonína Dvořáka.

Nezapomeňte: Dvořákův festival v rámci Frýdlantských kulturních čtvrtků, 21.6. v 18 hodin, rytířský sál Státního hradu a zámku Frýdlant a hudební pořad nazvaný Na srdce je jazz…

Frýdlant 04/06/2012
MUDr. Miloslav Ferles, zastupitel Města Frýdlant
 

4.6.2012 14:02:06 | přečteno 1084x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load