ENDEFRRUPLNLSPIT

V útulku v Krásném Lese měli Den otevřených dveří

Byla sobota 18. června 2011 a počasí zrovna nic moc. Foukal dost vítr, na obloze se honily mraky a vypadalo to na déšť. Ale ještě nebyly ani dvě hodiny odpoledne, a už zde byli první návštěvníci.

Dvě zaměstnankyně útulku každého návštěvníka provedly celým areálem. Vyprávěly o jednotlivých psech. Také o tom, jak se do útulku dostali a jak takový azyl pro pejsky vůbec funguje.

Lidí přišlo opravdu hodně. Ve vstupním sešitu bylo zapsáno 27 rodin! Není divu, že se provoz Dne otevřených dveří až do 17.30 hodin nezastavil.

Po ukázce psů se návštěvnici přesunuli (někteří na koňském hřbetě) na zahradu, kde bylo pro návštěvníky připravené pohoštění. Domácí štrůdl a bábovka chutnaly všem. Děti i někteří dospělí si užili jízdu na koni a vyfotografovali se s lišákem. Děti ještě zkusily velkou trampolínu, skluzavky, houpačky, odrážedla atd.

IMG 0166, obrázek se otevře v novém okněIMG 0172, obrázek se otevře v novém okně
P1050025, obrázek se otevře v novém okněP1050043, obrázek se otevře v novém okně
P1050033, obrázek se otevře v novém okně

Téměř každý návštěvník přinesl psí krmení - granule a konzervy, pamlsky pro pejsky nebo deky. Byl to vůbec první Den otevřených dveří v Azyl Pes Krásný les a takovou účast nikdo nečekal. Jen je škoda, že si nikdo pejska domů neodvedl ani neadoptoval. V útulku máme teď stále plno, někteří malí pejskové jsou v kotci po dvou!

Většina návštěvníků útulku přispěla do kasičky ve tvaru psí boudičky. Za příspěvky moc děkujeme. Jsem ráda, že lidé mají o takové akce zájem a určitě to příští rok zopakujeme. Kdo akci nestihl, nevadí, může nás navštívit a my jej rádi provedeme celým útulkem.

Tak na shledanou u nás v útulku Azyl Pes Krásný Les!

Kateřina Vojáčková

21.6.2011 14:35:00 | přečteno 1814x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load