ENDEFRRUPLNLSPIT

Počasí je ve Frýdlantě sledováno amatérskou meteostanicí

Jedná se o projekt amatérské meteostanice, která se nachází ve Frýdlantě a má své vlastní webové stránky. Autor nabídl možnost prokliku z oficiálních stránek Města Frýdlant. Své místo dostane v modré liště v Odkazech.

Jsou to stránky http://www.meteo-frydlant.wz.cz/ s aktuálním počasím - teplota, tlak, vítr, srážky a od toho odvozené další hodnoty, které stanice produkuje. Prohlédnout si lze tabulku i s včerejšími daty. Je zde i vše potřebné o projektu.

„Připravuji stránku s tabulkou měsíčních dat (zatím jen 2 grafy) a tabulku s naměřenými max a min hodnotami. Nově jsem na stránky přidal i předpověď počasí, ale u ní nutno podotknout, že není příliš přesná, protože na Frýdlantsku panují jinačí podmínky než-li v Liberci (slouží spíše pro orientaci). Přesnější je meteogram od norské předpovědní služby,“ vysvětluje autor projektu Bc. Filip Pokorný.

Na stránkách fungují také dvě webové kamery, které jsou aktualizované po deseti sekundách. Kamera, která zabírá nejvyšší horu Jizerských hor Smrk, bude do tří měsíců nahrazena lepší. Autor projektu slibuje, že kamery budou také opatřeny přechodovým filtrem, aby nebyly tolik oslňovány sluncem.

Frýdlant 07/11/2011

7.11.2011 14:11:17 | přečteno 2763x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load