ENDEFRRUPLNLSPIT

Gymnázium Frýdlant má podporu z Parlamentu

Schůzka představitelů gymnázia, rodičů a studentské iniciativy se členy Parlamentu ČR.

V pondělí 24. ledna 2011 jsme se my, zástupci Gymnázia Frýdlant, rodičů a studentské iniciativy Děkujeme - Zůstáváme, sešli s představiteli obou komor Parlamentu České republiky, 1. místopředsedou Senátu a senátorem za okres Liberec MUDr. Přemyslem Sobotkou (ODS) a poslancem Pavlem Plocem (ČSSD).

Cílem schůzek bylo vyjednat podporu zachování gymnázia ve stávající, tedy osmileté podobě. Oba politici se o situaci na Frýdlantsku velmi zajímali. Pan senátor Sobotka vyjádřil plnou podporu požadavkům gymnázia a dokonce podepsal petici za jeho zachování. Pan poslanec Ploc se divil snahám zrušit školu, která funguje po hospodářské i personální stránce a vyjádřil přesvědčení, že zrušení osmiletého oboru a přesunutí čtyřletého na Střední školu hospodářskou a lesnickou se rovná faktické likvidaci gymnázia.

S průběhem schůzek jsme byli spokojeni, jedná se však jen o dílčí krok. Další důležitá jednání nás ještě čekají. To hlavní mají v rukou zastupitelé Libereckého kraje, kteří na svém březnovém zasedání budou projednávat návrh optimalizace středního školství v kraji. Věříme, že ve svém rozhodování zohlední zájmy Frýdlantska a jeho obyvatel!

Frýdlant 26/01/11
kš, GF

Zástupci Gymnázia Frýdlant a členové studentské iniciativy Děkujeme - Zůstáváme se v pátek 11. února sešli na půdě Poslanecké sněmovny se stínovou ministryní školství, poslankyní Mgr. Vlastou Bohdalovou, aby ji seznámili se svým nesouhlasným stanoviskem k záměru Libereckého kraje zrušit osmiletý program Gymnázia Frýdlant, vytvoření čtyřletého a jeho přesunutí pod Střední školu hospodářskou a lesnickou.

Poslankyně Bohdalová vyjádřila plnou podporu zachování stávajícího gymnázia, a to zejména z důvodu dosažitelnosti - Frýdlantsko má 25 000 obyvatel a pouze jedno gymnázium, což odpovídá průměru jednoho gymnázia na okresní město. Rovněž navrhované sloučení s hospodářskou školou není podle Vlasty Bohdalové ideální, neboť i v současné, velmi těžké situaci středních škol je třeba mít na mysli především slučování středních škol podle odborností.

Poslankyně Bohdalová dále uvedla: „Velmi bych velmi ocenila, kdyby zřizovatel - Liberecký kraj - ještě jednou zvážil toto své rozhodnutí.“ (kš)

26.1.2011 14:50:24 - aktualizováno 16.2.2011 7:57:10 | přečteno 2205x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load