ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant chce o gymnázium bojovat

Zastupitelstvo Libereckého kraje má na svém zasedání 31. května 2011 rozhodnout o sloučení Gymnázia Frýdlant se Střední školou hospodářskou a lesnickou Frýdlant. S tímto rozhodnutím zásadním způsobem nesouhlasí Rada města Frýdlant.

„Neexistuje žádná politická garance budoucnosti zachování gymnaziálního vzdělávání ve Frýdlantu. To je nejen pro naše město, ale pro celý region velká tragédie,“ bije na poplach Ramzer.

Rada města na svém zasedání přijala stanovisko, ve kterém apeluje na všechny členy Zastupitelstva Libereckého kraje, aby schválili přechod Gymnázia Frýdlant do zřizovací pravomoci města Frýdlant. „Věříme, že nám krajští zastupitelé vyjdou vstříc. Není to tak, že bychom chtěli, ať něco pouze zamítnou. My nabízíme řešení, a já jsem přesvědčený, že je to řešení dobré. Město je na sebe připraveno převzít velký závazek, region to ale potřebuje a my to zvládneme,“ tvrdí Ramzer. Zřizovací pravomoc nad Gymnáziem chce město Frýdlant převzít k nejbližšímu možnému termínu, který neohrozí funkčnost a financování Gymnázia.

Frýdlant 25/05/2011
Lukáš Váňa25.5.2011 13:27:20 | přečteno 1683x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load