ENDEFRRUPLNLSPIT

Děti z Libereckého kraje osedlaly Mořského koníka

Z Libereckého kraje letos odjede s Mořským koníkem na ozdravný pobyt do Chorvatska nebo Řecka až dvě stě dětí. Některé z nich již v květnu odjely na třítýdenní pobyty na poloostrov Chalkidiki v Řecku nebo ostrov Hvar v Chorvatsku, poslední skupinky se vrátí v září.

 Léčebně-ozdravné pobyty u moře jsou určeny pro chronicky nemocné dětí, které jsou registrovány uVšeobecné zdravotní pojišťovny.  VZP vypraví od května do poloviny září celkem deset turnusů, v každém pojede 320 dětí. Loni VZP vypravila z Libereckého kraje k moři 186 dětí. Nejvíce jich odjelo z Jablonecka, celkem 66. Byl mezi nimi také Ondřej Brožek, který k plánům na letošní prázdniny uvedl: „Předloni a loni jsem byl na chorvatském ostrově Hvar, a proto jsem rád, že letos mi bude umožněno navštívit Řecko. Na Mořského koníka jezdím především proto, že mi zdravotně prospívá pobyt u moře. Nejvíce se těším na atmosféru a nové kamarády.“

 

Loni cestovalo z Libereckého kraje s Mořským koníkem 66 dětí z Jablonecka, 61 z Liberecka, 33 z Českolipska a 26 dětí ze Semilska. V roce 2011 zřejmě liberecká pobočka vypraví k moři ještě větší počet dětí, zájem rodičů je oproti minulému roku mnohem větší.  Z Frýdlantska by mělo odcestovat do letovisek v Řecku a Chorvatsku 9 dětí.

Liberec 23. června 2011:

Stanislav Šetina
specialista marketingu a komunikace


11.7.2011 18:17:18 | přečteno 1466x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load