ENDEFRRUPLNLSPIT

V Libereckém kraji je více praktických zubních lékařů

Liberec 15. prosince 2010: Krajské pobočce VZP ČR pro Liberecký kraj se v tomto roce podařilo uzavřít smlouvy s novými zdravotnickými zařízeními praktických zubních lékařů. Jejich celkový počet je v současné době nad republikovým průměrem (104 %).

Všeobecná zdravotní pojišťovna má v Libereckém kraji smluvní vztah s 232 zdravotnickými zařízeními praktických zubních lékařů. Každé zdravotnické zařízení se v průměru stará o 1 431 pacientů-pojištěnců VZP. Nejvíce zubařů pracuje pro VZP v okresech Liberec (90) a Jablonec nad Nisou (51), naopak Českolipsku chybí přibližně dva zubní lékaři.

Česká stomatologická komora společně s VZP před rokem prověřovala dostupnost stomatologické péče. Zjistila, ve kterých regionech chybějí stomatologové a kde mají noví absolventi možnost otevřít si praxi a uzavřít s VZP smlouvu o poskytování a úhradě zdravotní péče. „V Libereckém kraji sice jsou lokality, kde dostupnost k zubnímu lékaři není právě optimální, např. na Frýdlantsku a v některých místech Českolipska, ale větší část kraje nabízí velmi solidní podmínky. Navíc péče o chrup není většinou podmíněna akutním neodkladným řešením, takže stávající volné kapacity v Liberci a okolí mohou být využity i pojištěnci VZP z výše zmíněných lokalit Českolipska a Frýdlantska,“ uvedl ředitel krajské pobočky VZP pro Liberecký kraj Jiří Benedikt.

V Libereckém kraji je u VZP pojištěno 76 % obyvatel kraje, což představuje přibližně 332 tisíc lidí. Celkový objem nákladů VZP vynaložených na zdravotní péči v kraji je necelých šest miliardy korun.

Poslední průzkum uskutečněný společností STEM považuje VZP jako rodinnou pojišťovnu. Celkem 83 % klientů ji v tomto kraji sdílí se svými rodinnými příslušníky. Lidé v celé České republice dali nejvíce kladných hlasů Libereckému kraji, když hodnotili spokojenost se službami. Celkem 91 % respondentů zde potvrdilo, že je spokojeno se službami (za celou ČR 82 %).

Stanislav Šetina
specialista marketingu a komunikace
Krajské pobočky VZP ČR pro Liberecký kraj

15.12.2010 15:02:32 | přečteno 2998x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load