ENDEFRRUPLNLSPIT

Starostové povodní postižených obcí se sejdou ve Frýdlantě

Foto : Jan Čížek

Rytířský sál Státního hradu a zámku Frýdlant přivítá v pondělí 11. října 2010 v 11:30 hodin starosty všech povodní postižených obcí Libereckého kraje. Na setkání je pozvali ředitel Pozemkového fondu ČR Mgr. Radim Zika a ministr zemědělství ČR Ing. Ivan Fuksa. „Jsem rád, že pan Zika i pan ministr splnili svůj slib a že odpovědi na naše otázky ohledně řešení povodňových škod mohou mí kolegové dostat právě ve Frýdlantě. Symbolicky získáme nadhled i díky tomu, že jednání proběhne vysoko nad řekou Smědou, na frýdlantském zámku“, říká starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer, který je hostitelem.

Hlavním tématem jednání je pomoc postiženým zemědělcům od Ministerstva zemědělství ČR a od Pozemkového fondu ČR. Jedná se o zajištění protipovodňových opatření v rámci pozemkových úprav a pomoc při převodu státních pozemků ze správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví obcí nebo fyzických osob postižených povodněmi. Zemědělci jistě využijí možnost odkladu splátek kupní ceny pozemku či nájemného.

Na setkání jsou pozváni starostové Liberecka, Českodubska, Chrastavska, Frýdlantska, Novoměstska, Hrádecka, z Jablonného v Podještědí, z Českolipska, Cvikovska, Doks, Novoborska, Mimoňska, z Rokytnicka, Semil a Tanvaldu.
Po skončení v 13:30 hodin je v modrém salónku nad zámeckou kuchyní pořádána tisková konference.

Foto: jč
Frýdlant 06/10/10

6.10.2010 16:30:00 | přečteno 3297x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load