ENDEFRRUPLNLSPIT

Šachové 5. místo v ČR!

Naše město mělo zastoupení v letošním ročníku šachové Extraligy dorostu. Student sekundy Gymnázia Frýdlant Lukáš Václavíček je členem základní sestavy Deska Liberec, která se do nejvyšší soutěže probojovala po loňském vítězství severní skupiny 1. ligy.

Jako nováček mělo Desko na začátku sezóny jasný cíl - skončit do 12. místa a tím Extraligu udržet i pro další rok. Nakonec však po výborných výkonech obsadilo senzační 5. místo, když mistrem republiky se stal gigant mládežnického šachu Frýdek Místek.

Pro nezasvěcené, kteří si myslí, že šachy hraje jen pár podivínů: Extraligu dorostu tvoří 16 nejlepších družstev ČR a postup do ní mají pouze vítězové čtyř skupin 1. ligy o 48 družstvech. Ve věku do 17 let, což je extraligový limit, je registrovaných cca 2500 dětí. V kontextu těchto faktů teprve správně vyzní, o jaký úspěch se jedná.

Lukáš Václavíček šachista, obrázek se otevře v novém okně

Cesta na vrchol není jednoduchá. Lukáš k ní potřebuje trénovat alespoň hodinu denně, neděli co neděli nastupovat k soutěžním utkáním dospělých, sehrát řadu turnajů, obětovat část prázdnin na šachová soustředění a v neposlední řadě mít i významnou podporu školy.

Odměnou mu pak je několik titulů přeborníka Libereckého kraje, 4. místo na Mistrovství Čech, 9. a 13. místo na MČR, dvě čtvrtá a dvě pátá místa na republikových mistrovstvích družstev. S tím však Lukáš úplně spokojen není. Chce konečně velkou medaili. Snad se to povede za rok.

Foto: dv
Frýdlant 04/05/10
dv

4.5.2010 15:52:45 | přečteno 1758x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load