ENDEFRRUPLNLSPIT

Půl miliardy na Frýdlantsko

vizualizace   UV Bily Potok

Na zlepšení kvality pitné vody na Frýdlantsku získala Frýdlantská vodárenská společnost, a.s. (dále jen FVS) finanční dotaci od Evropské unie a Státního fondu životního prostředí České republiky.
Rozpočet obou projektů rekonstrukce dvou úpraven vody ve Frýdlantě a Bílém Potoce je půl miliardy korun. Podíl dotace je přes 60 procent. Zbytek finančních prostředků musí zajistit FVS.

„Pro Frýdlantsko se jedná o významný krok ke zlepšení vodárenské infrastruktury. Získání těchto finančních prostředků umožní investovat do technologií a budov, které jsou přes čtyřicet let staré a odžité. Pouze z vlastního rozpočtu FVS, nebo rozpočtu měst a obcí Frýdlantska by takovéto projekty mohly být financovány.“ řekl Dan Ramzer, starosta města Frýdlant a předseda představenstva FVS.

Na obou akcích, které jsou součástí projektu „Frýdlantsko - voda pro 3. tisíciletí“ začal management FVS pracovat před pěti lety, poté co byl schválen dozorčí radou FVS, kterou reprezentují starostové všech 18 měst a obcí Frýdlantského výběžku. Oba projekty se umístily v první pětce schválených žádostí.

„Jsem nesmírně rád, že se celému týmu povedlo připravit tak kvalitní projekty. Žádost na rekonstrukci úpravny vody ve Frýdlantě byl dokonce první s nejvyšším počtem bodů. Cílem naší každodenní práce je poskytovat kvalitní službu našim zákazníkům. Evropské finance nám naše služby pomohou ještě zlepšit!“ uvedl Petr Olyšar, člen představenstva a ředitel FVS, a.s.

Frýdlant 14. 7. 2010

Nové úpravny vody

zlepšení vodárenské infrastruktury za půl miliardy korun
vizualizace   UV Bily Potok

vizualizace UV Bily Potok

 
vizualizace   UV Frydlant

vizualizace UV Frydlant

 
 
15.7.2010 14:41:48 - aktualizováno 15.7.2010 14:57:03 | přečteno 1994x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load