ENDEFRRUPLNLSPIT

VZP vyplatila v Libereckém kraji v rekordní částky

logo VZP

Liberec 19. února 2008: Nejsilnější zdravotní pojišťovna na regionálním trhu - Všeobecná zdravotní pojišťovna - loni svým pojištěncům v Libereckém kraji přispěla na preventivní programy částkou téměř dvacet milionů korun. Do nabídky tři desítek různých aktivit podporovaných VZP se v průběhu roku zapojily desetitisíce lidí.

Největší zájem byl o sportovní ochranné pomůcky pro děti. Pojišťovna přispěla na nákupy více než devíti tisíc přileb a chráničů pro lyžaře, cyklisty, hokejisty a vodáky. Rodinám dětí poskytla na tyto nákupy celkovou částku čtyři miliony korun. Nejvíce příspěvků VZP v Libereckém kraji vyplatila v prosinci, kdy v rámci “Vánočního balíčku“ zdvojnásobila částky na všechny preventivní programy. „Během jediného měsíce jsme u našich přepážek obsloužili stejný počet lidí jako za celý rok. VZP tak Vánočním balíčkem pomohla mnoha rodinným rozpočtům. Především však podpořila ochranu zdraví a pomáhala předcházet úrazům dětí,“ řekl Jiří Benedikt, ředitel Krajské pobočky VZP pro Liberecký kraj.

Liberecká pobočka VZP během prosince a ledna rovněž usnadnila čerpání příspěvků. V České Lípě, Liberci a v Semilech nabídla svým pojištěncům možnost vybrat si sportovní ochranné pomůcky přímo u prodejců a na místě mohli získat příspěvek až do výše 1 000 korun.

Obdobně postupovala pojišťovna v podpoře očkování. Proto obyvatelé Libereckého kraje jsou na epidemii chřipky připraveni lépe, než v předešlých letech. Značná část se včas očkovala. Lidé přitom využili nabídku VZP, která zaměstnancům mnoha podniků, organizací a škol zajistila komplexní bezplatný servis. „Všeobecná zdravotní pojišťovna byla v našem kraji iniciátorem velkých změn v myšlení a jednání lidí. Epidemie chřipky se velké části lidí v kraji zřejmě vyhne nebo omezí těžké průběhy onemocnění,“ uvedla vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Jana Prattingerová.

Dny zdraví s VZP, obrázek se otevře v novém okněs Lucií Bílou, obrázek se otevře v novém okně

Josef Zimovčák, obrázek se otevře v novém okně

Rovněž letos VZP nabízí řadu výhodných bonusů. Z Fondu prevence mohou pojištěnci využívat vše, na co jsou dosud zvyklí, ale za lepších podmínek. Letos VZP vyčlenila na prevenci více než půl miliardy korun. Zůstávají tradiční položky jako v minulém roce, navíc však mají klienti možnost využít lokálně poskytované výhody. Stovky zaměstnanců velkých podniků a organizací se v Libereckém kraji zapojí do projektu Zdravá firma a široká veřejnost se obdobně jako v loňském roce může dozvědět více o svém zdraví a zároveň se pobavit s významnými umělci a setkat se se známými sportovci v rámci Dnů zdraví, které VZP postupně uspořádá ve všech čtyřech okresech v Libereckém kraji.

Stanislav Šetina
specialista marketingu a komunikace
Krajské pobočky VZP ČR pro Liberecký kraj

Vzdušná 1360/6 * 460 01 Liberec 1
tel.: +420 952 231 202* fax: +420 485 105 453
mobil: +420 733 610 763
e-mail: stanislav.setina
@vzp.cz * www.vzp-lbc.cz

Foto:

1. Zpěvačka Lucie Bílá navštívila v rámci Dnů zdraví Českou Lípu

2. Desetitisíce lidí navštívily loňské Dny zdraví v Libereckém kraji

3. Josef Zimovčák je dlouhodobým patronem programů za zdravím


19.2.2009 8:59:51 | přečteno 2447x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load