ENDEFRRUPLNLSPIT

Šatny v základní škole v Purkyňově ulici

DSC00058

Školní budova v Purkyňově ulici vykazuje další vylepšení. Kromě nové fasády, oken, osvětlení a regulace vytápění v uplynulých letech se letos změny dočkaly i šatny.

Staré a už dávno nevyhovující a kapacitně nestačící klece skončily z části ve sběru a z části budou sloužit v bývalém klubu pracujících. Na jejich místo do vymalovaných prostor šaten nastoupily skříňky. „Město Frýdlant uvolnilo na skříňkové šatny ve škole v Purkyňově ulici téměř 0,5 mil. Kč. Kč. Žáci tak získali uživatelské pohodlí skříňky jen pro sebe, učí se tak samostatnosti a snížily se i nároky na dozor v šatnách, který konají učitelé,“ řekl starosta města Dan Ramzer.

DSC00050, obrázek se otevře v novém okněDSC00056, obrázek se otevře v novém okně

„I naše školy se snaží přispět na zvelebení budov, např., tím, že jsme zpracovali a podali projekt do Regionálního operačního programu NUTS II SV na rekonstrukci všech našich tělocvičen a sportovišť. To, jak žádost byla úspěšná, se dozvíme v nejbližších dnech,“ dodává ředitelka Základní školy, Základní umělecké školy a Mateřské školy Frýdlant Mgr. Věra Dunajčíková.

Do technického zázemí škol, především s cílem zlepšení podmínek pro vyučování a úspor energií město Frýdlant investovalo v posledních třech letech více jak 25 miliónů korun. V této aktivitě bude zastupitelstvo města ve spolupráci s vedením školy i nadále pokračovat s cílem opravovat a lépe vybavovat i další školní budovy.

DSC00049, obrázek se otevře v novém okně

V roce 2009 dostane díky dotacím z EU a z městského rozpočtu nový kabát, střechu, okna, svítidla a regulaci topení i základní škola v Husově ulici.

Foto: František Volf
Frýdlant 25/02/09

26.2.2009 14:41:40 | přečteno 3359x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load