ENDEFRRUPLNLSPIT

Reakce vedení města Frýdlant a vedení ZŠ, MŠ a ZUŠ Frýdlant na výskyt infekční choroby dítěte

TV NOVA zprávou redaktora Ivana Berky v pondělí 22. června 2009 informovala o výskytu infekční choroby u dítěte mateřské školy ve Frýdlantě.

Ve středu 10. června 2009 bylo vedení školy informováno ošetřující lékařkou o výskytu infekční choroby u jednoho dítěte MŠ Sídlištní. Vzhledem k ochraně osobnosti nezletilého a k institutu lékařského tajemství nebyla sdělena konkrétní diagnóza dítěte.

Okamžitě byli informováni rodiče všech dětí a svolána jejich schůzka za přítomnosti lékařky na pondělí 15. června 2009. Veškeré informace, které lékaři i vedení školy mohli poskytnout, poskytnuty byly.

O stavu věci bylo vyrozuměno i vedení frýdlantské radnice. Na základě komunikace s lékaři specialisty i pediatry si vedení radnice i školy potvrdilo, že nelze s ohledem na ochranu osobnosti a lékařské tajemství informovat o diagnóze podrobněji, než se stalo. Vzhledem k tomu, že se jedná o stav, kdy nebylo prokazatelným způsobem potvrzeno, že se nemocné dítě dostalo do styku s nákazou v zařízení školy, resp. města, je forma i obsah komunikace o zdravotním stavu dítěte výhradně věcí rodičů dítěte, ošetřujícího lékaře nebo zdravotních odborníků. Stejně tak i navržená preventivní opatření jsou plně v kompetenci zdravotníků.


Starosta města i ředitelka školy si plně uvědomují vážnost situace. V případě, že se v této věci objeví nové skutečnosti, budou rodiče dětí i veřejnost informovat.

Frýdlant 23/06/09
Dan Ramzer, starosta města Frýdlant
Věra Dunajčíková, ředitelka ZŠ, MŠ a ZUŠ Frýdlant

23.6.2009 10:20:02 | přečteno 1336x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load