ENDEFRRUPLNLSPIT

Nově zrekonstruované ženské oddělení Nemocnice Frýdlant s.r.o.

Na vizitu

Právě před rokem musela frýdlantská nemocnice z důvodu nedostatku pediatrů uzavřít novorozenecké oddělení, a v důsledku toho zrušit též porodnici. Veškeré pokusy nejen pracovníků nemocnice, ale i veřejnosti, získat nové dětské lékaře, zůstaly neúspěšné. To nakonec není nic překvapivého, nedostatek pediatrů začíná být citelný v celé ČR.

Protože však je ženské oddělení frýdlantské nemocnice vyhlášené svým rodinným klimatem, odbornými kvalitami a vstřícným přístupem k pacientkám, rozhodlo se vedení nemocnice, že v uvolněných prostorách provede rekonstrukci s cílem zajistit pacientkám pohodlí a moderní podmínky jak v ambulancích, tak i na lůžkové části.

Nákladem více než 3 milionů korun byla po rozsáhlé přestavbě do přízemní části budovy přesunuta kompletní ambulantní část a zázemí lékařů, takže pacientky již nebudou muset docházet do stísněných suterénních prostor. V prvním patře budovy pak vznikly nové pokoje s vlastním hygienickým zázemím, byla rozšířena možnost pro tzv. nadstandardní ubytování, a modernizováno pracoviště sester. Vzhledem k tomu, že přestavba byla prováděna dle návrhů personálu, lze očekávat, že výsledkem bude nemocniční oddělení, které bude optimálně splňovat podmínky pro co nejpříjemnější hospitalizaci, i pro racionální a pohodovou práci lékařů a sester.

Věřme, že nemalé finanční prostředky, které vedení nemocnice do úprav budovy ženského oddělení investovalo, přispějí k pohodlí a pohodě pacientek, a urychlí a zpříjemní jejich léčení.

Foto: mf
Frýdlant 27/07/09

MUDr. Miloslav Ferles

Frýdlant má novou gynekologii

Po rozsáhlé rekonstrukci je od středy 29. července znovu v plném provozu budova ženského oddělení Nemocnice Frýdlant. Přestavba pavilonu v hodnotě 3,5 milionu korun umožnila výrazné zkvalitnění péče o pacienty. Lékaři a odborný personál již oceňují dobré pracovní prostředí.

V přízemí budovy se nově nachází kompletní ambulantní část a zázemí lékařů. Pacientky již nemusí docházet do stísněných suterénních prostor. V prvním patře budovy vznikly nové pokoje, každý s vlastním hygienickým zázemím. Nemocnice Frýdlant v rámci rekonstrukce rovněž vyřešila nadstandardní ubytování. Vzhledem k tomu, že přestavba byla zčásti prováděna podle návrhů doporučení personálu, lze očekávat, že zrekonstruovaný objekt nemocnice splní podmínky pro kvalitnější hospitalizaci a přispěje k pohodové práci lékařů a sester. „Našim pojištěncům garantujeme kvalitní péči. Její nezbytnou součástí musí být dobré prostředí, a proto jsme spokojeni s dokončenou investicí Nemocnice Frýdlant,“ uvedl Jiří Benedikt, ředitel Krajské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

ředitelé, obrázek se otevře v novém okněAť vzkvétá   , obrázek se otevře v novém okně

Rekonstrukce pavilonu ženského oddělení skončila rok po uzavření novorozeneckého oddělení a porodnice. Nemocnice Frýdlant nepopulární rozhodnutí učinila z důvodu nedostatku dětských lékařů. Ženské oddělení frýdlantské nemocnice přesto zůstalo vyhlášené svým rodinným klimatem, odbornými kvalitami a vstřícným přístupem k pacientkám, a proto vedení nemocnice přistoupilo k rekonstrukci, jejíž úspěšné dokončení přispělo k pohodlí a pohodě pacientek, a zpříjemní jejich léčení.

Více fotografií ZDE…. (foto: mf)


31/07/09

Stanislav Šetina, VZP

27.7.2009 14:17:21 - aktualizováno 31.7.2009 8:03:08 | přečteno 2835x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load