ENDEFRRUPLNLSPIT

Husovka se dočasně přestěhovala

DSCF0013

Frýdlantští nemohli ve čtvrtek přehlédnout štrůdl školáků, kterak nese židličky směrem na náměstí. V pátek se velkým autem stěhovaly větší kusy nábytku a kluci z druhého stupně nosili stolky po točitých schodech do prvního patra budovy, která je kulturní památkou. To se děti ze základní školy v Husově ulici se na zbytek školního roku přestěhovaly do bývalého školního klubu na náměstí T. G. M.

Stovka šesťáků a sedmáků se tam ve čtyřech třídách bude učit po dobu, co na jejich škole probíhají rekonstrukce. Osmé a deváté třídy jsou na škole v Purkyňově ulici, druhé až páté třídy pak na škole v Bělikově ulici. Přípravná a první třída se bude učit ve školní družině nedaleko školní jídelny. Vedení školy - zástupce ředitelky Mgr. Jaroslav Leibl bude po celou dobu rekonstrukce mít kancelář na svém místě - v budově školy v Husově ulici.

„Město investovalo tři čtvrti miliónu korun do úpravy prostor po školním klubu tak, aby se tu dalo učit. Stihlo se to, úklid jsme dokončili těsně přes stěhováním nábytku,“ říká správce majetku ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant František Volf.

Na budově základní školy v Husově ulici se teď budou dít velké změny. Vymění se okna, celá budova včetně střechy se zateplí, objeví se nová fasáda. Uvnitř se částečně vymění elektroinstalace, namontuje nové osvětlení, vymění regulační ventily u radiátorů a celá budova se vymaluje. To vše má být hotovo do začátku nového roku.

„O změnách jsme informovali všech šest rodičů, kteří přišli na svolanou celoškolní schůzku. Ostatní se to dozvěděli z písemné informace školy, kterou obdrželi prostřednictvím svých dětí. Škola do konce školního roku poběží v jiných, provizorních podmínkách. Je to pro nás zpestření i zvýšený nárok na organizaci, ale odměnou nám bude v září krásná budova školy v Husově ulici,“ usmívá se ředitelka ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant Mgr. Věra Dunajčíková.

Rekonstrukce školní budovy v Husově ulici bude stát přes 18 miliónů korun, z toho se z operačního programu životní prostředí EU úřadovaného stát. fondem životního prostředí ČR pokryje deset a půl miliónu, zbytek jde z rozpočtu města.

Foto: František Kloz
Frýdlant 27/03/09

27.3.2009 10:45:07 - aktualizováno 30.3.2009 7:29:43 | přečteno 1606x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load