ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant měl nevšední návštěvu

Přípitek

V pátek 20. března 2009 jsme v podvečerních hodinách přivítali na radnici litoměřického biskupa Monsignora Magistra Jana Baxanta, doprovázeného sekretářem a tiskovým mluvčím, magistrem Martinem Davídkem, a frýdlantským farářem katolické církve Vítkem Audym.

Návštěva proběhla ve velmi přátelském duchu, význační hosté hýřili vtipem a viditelně se jim na frýdlantské radnici líbilo. Přijetí proběhlo v obřadní síni, kde starosta po uvítací ceremonii seznámil pana biskupa s historií radnice i Frýdlantska. Při vzájemném předání pozorností - město Frýdlant se prezentovalo pamětní mincí, pan magistr Baxant na oplátku obdaroval starostu vzorkem známého „Třináctého pramene“ - připomněl biskup své rodiště, Karlovy Vary.

Biskup pohlíží na radnici, obrázek se otevře v novém okněPamětní kniha III, obrázek se otevře v novém okně

V následné debatě biskup vysvětlil svůj záměr navštěvovat významná působiště svých spolupracovníků a žáků, a kromě setkávání s věřícími se seznamovat i s představiteli samospráv obcí. Starosta připomněl některé zásadní momenty a vazby mezi církevními a světskými instituty a poukázal na spolupráci města s představiteli církví. Upozornil též na to, že letošní rok se Frýdlant chystá na deváté Valdštejnské slavnosti. Pozval pana biskupa k návštěvě Frýdlantu na rok 2011 v souvislosti s oslavami osmi set let trvání hejnické baziliky a jubilejních „Valdštejnek“.

S úctou a pokorou, obrázek se otevře v novém okně

Debata se nesla v neformálním duchu, a proto její účastníci probrali i mnohá osobní, rodinná či pracovní témata. Bylo samozřejmě velmi zajímavé nahlédnout tak trochu do soukromí Monsignora Baxanta, charismatického člověka, po jehož odchodu z radnice v nás zůstal pocit velmi nevšedního a svátečního prožitku.

Foto: Miloslav Ferles
Frýdlant 20/03/09
(mf)

23.3.2009 10:06:17 | přečteno 1293x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load