ENDEFRRUPLNLSPIT

Zápis ZŠ, ZUŠ a MŠ Frýdlant

pracoviště ZŠ Husova

pro školní rok 2008/2009 aneb „Hrátky s duchy“
Zápis do budoucích 1. tříd proběhl v pátek 8. února 2008 na pracovišti ZŠ Husova. Mimo vlastní a důležitý akt zápisu byl pro všechny děti a jejich rodiče připraven doprovodný program pracovně nazvaný „Hrátky s duchy“.

Děti i rodiče se mohli seznámit celkem s pěti učebnami zdejší školy. Na děti zde čekaly drobné úkoly. Po jejich absolvování obdržely razítko do kartičky, kterou dostaly při vstupu do budovy společně s lízátkem a pitím. Pokud děti prošly všemi třídami a měly všech 5 razítek, čekala na ně malá hračka a sáček s několika malými překvapeními.

IMG 3384, obrázek se otevře v novém okně IMG 3377, obrázek se otevře v novém okně IMG 3373, obrázek se otevře v novém okně

V učebně s velkým předkresleným hradem si děti malovaly duchy, těm bázlivějším pomohly velké školačky u tabule, kde si to zkusily nanečisto. V učebně s interaktivní tabulí se promítal oblíbený film Casper. Další třída ukrývala poznávací úkol, kde se děti seznámily s nejznámějšími frýdlantskými strašidly, která podle popisu dívek měly děti umísťovat do kruhů s čísly 1 - 5. V tělocvičně na děti čekaly branky, ve kterých byli zavěšeni duchové s otvory, do kterých se děti trefovaly buď florbalovou hokejkou nebo jen rukou. Před dveřmi počítačové učebny bylo vyvěšeno upozornění, že zde rodiče hned po absolvování zápisu obdrží vyrozumění o přijetí. Takže si děti plnily poslední úkol na počítači, kde pro ně byla připravena úloha, která rozvíjela prostorovou představivost, rodiče si vyřídili úřední část zápisu.

IMG 3382, obrázek se otevře v novém okně IMG 3380, obrázek se otevře v novém okně IMG 3375, obrázek se otevře v novém okně

Zápis se dětem líbil, stejně jako výzdoba pracoviště ZŠ. Tomu se snažily napomoci i žákyně z 5., 6. a 7.C , které se na zápis a setkání s malými budoucími školáčky moc těšily a zvládly své role více než dobře.

Na zápis se přišel podívat i starosta města Ing. Dan Ramzer. V doprovodu ředitelky školy Mgr. Věry Dunajčíkové prošel celou trasu zápisu a prohlédl si jednotlivá pracoviště.

K zápisu přišlo přes 80 budoucích žáků 1. tříd, někteří však budou mít odklad školní docházky o jeden rok.

Konečnou podobu získají první třídy po rozhodnutí ředitelky školy a v červnu se na všech pracovištích ZŠ uskuteční přípravné schůzky paní učitelek s rodiči budoucích prvňáků.

Frýdlant 11/02/08
Mgr. Michaela Žabková, učitelka školy

11.2.2008 14:46:28 - aktualizováno 14.2.2008 15:35:43 | přečteno 2676x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load