ENDEFRRUPLNLSPIT

Studenti gymnázia křtili akustickou knihu

Křest audioknihy 2008

Právě na Den učitelů, 28. března se v obřadní síni liberecké radnice konal slavnostní křest CD, Staré pověsti české a moravské autorky Aleny Ježkové. Jedná se vlastně o akustickou podobu knihy, určenou především dětem se zrakovým postižením, jejíž nahrávání proběhlo v rámci projektu Děti čtou nevidomým dětem.

O nahrávku se velkou měrou zasloužili i studenti Gymnázia Frýdlant - Barbora Hofmanová, Michaela Černá, Ondřej Kuthan a Petra Staňková, kteří se zúčastnili jejího načtení v rozhlasovém studiu Krajské vědecké knihovny v Liberci. Rozhodně se jedná o významný úspěch, neboť tito studenti byli vybráni z široké konkurence škol celého kraje a žádná ze škol neměla na nahrávání tak početné zastoupení.

Samotný akt křtu se nesl ve velice slavnostním duchu - kromě všech přímých účastníků nahrávání, hostů z řad veřejnosti a žáků i učitelů Speciální školy pro tělesně postižené v Liberci, byla přítomna i autorka knihy, Alena Ježková, ředitelka Krajské vědecké knihovny, Dagmar Helšusová a primátor města Liberec, Jiří Kittner. Poté byli všichni přítomní pozváni na bohaté občerstvení formou rautu.

Školy, jejichž žáci v projektu uspěli, obdržely již v měsíci lednu knihy do školní knihovny v hodnotě, jež odpovídala počtu úspěšných studentů. Pro menší školy znamená tato odměna výrazné obohacení, ze kterého, a to je smyslem celého projektu, budou mít užitek především děti.

Frýdlant 1/4/08
Gymnázium Frýdlant

11.4.2008 14:30:19 | přečteno 1491x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load