ENDEFRRUPLNLSPIT

Středisko sociální péče Frýdlant vás může zbavit starostí

ssp_001

Paní Boženě M. je sedmdesát devět let. Je zdravá, samostatná, zvyklá si obstarat své věci sama, nakoupí si, o dvě frýdlantské ulice dál si jde poklábosit k přítelkyni, občas se o víkendu potěší návštěvou synů a už odrůstajících vnoučat… Na začátku zimy však upadla a nešťastně si zlomila nohu v krčku. Pobyla si měsíc v nemocnici. Kytičky jí v malém domku na kraji města vždycky v neděli zalil starší syn, který žije v Novém Boru. Dokonce přijel i ten mladší, i když to má téměř přes celou republiku. Oba měli o maminku velkou starost.

Když paní Boženu propouštěli z nemocnice, měla sice v lednici od synovy nedělní návštěvy nakoupeno, ale pořídit si všechny dříve obvyklé obchůzky by si sama ještě netroufala. Naštěstí se na radu zdravotnického personálu už v nemocnici domluvila s vedoucí Střediska sociální péče ve Frýdlantě. Co nemohou zajistit její kluci a vnoučata, udělá sociální pracovnice. V týdnu nakoupí, vyzvedne v lékárně léky, před polednem donese oběd, pomůže s hygienou a trochu i poklidí. Až pojede do nemocnice na kontrolu nebo něco zařídit na úřad, středisko jí zajistí odvoz.

Paní Božena se sice pohybuje o francouzských holích, ale ven si ještě netroufá. Je zima, pořád tma a pošmourno a klouže to. Když o víkendu přijede někdo z rodiny, je hned veseleji.

Pomalu uzdravuje. Časem už nebude všechny služby Střediska sociální péče potřebovat, ale některé si určitě ponechá. Vždyť pravidelná návštěva pečovatelky je příjemným zpestřením dne osamělé vdovy a náklady na službu střediska nejsou tak vysoké!

„Paní Božena se po našich službách sama pídila, ale velice často se stává, že chybí základní informace a kontakty na následné služby, které seniorům zajistí kvalitnější život v přirozeném domácím prostředí. Obavy, s nimiž se můžeme vracet zpět domů z nemocnice, pramení nejen z nedostatečné nebo omezené soběstačnosti či sebeobslužnosti, ale i z obav z vlastního selhání, z bezmoci a samoty,“ říká vedoucí střediska Věra Jurkovičová.

Pokud vy nebo vaši blízcí potřebujete pomoci, kontaktujte vedoucí Střediska sociální péče Frýdlant na telefonním číslech 482 311 349 nebo 724 308 178. Domluví se s vámi, navštíví vás doma a vše potřebné zařídí.

Radu získáte i e-mailem ssp@mesto-frydlant.cz nebo při osobní návštěvě ve Středisku sociální péče Frýdlant, Novoměstská 1065, Frýdlant.

Frýdlant 18/02/08
(aš)

18.2.2008 11:51:49 | přečteno 1640x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load