ENDEFRRUPLNLSPIT

Příjemné aktuality z Tenisového klubu

novy bazen

Jako každý rok přinášíme na závěr tenisové sezóny shrnutí činnosti a výsledků tenisového klubu Frýdlant v uplynulém roce. Poslední dva roky jsem zmiňoval především dílčí úspěchy soutěžního charakteru, prezentoval jsem dobrou organizaci a ekonomickou stabilitu klubu a zlepšující se spolupráci s mnohými organizacemi a představiteli města Frýdlantu.

Letos mohu s velikou radostí klub s nadsázkou prezentovat, jako rozkvétající se poupě mezi odkvetlými květy. Posuďte sami co všechno se nám během jednoho roku povedlo.

novy bazen, obrázek se otevře v novém okněNa jaře byl pořízen 10 m dlouhý zapuštěný a vyhřívaný bazén, který slouží všem aktivním návštěvníkům našeho sportovního komplexu . Provedli jsme vzorovou přestavbu jedné z dvanácti obytných chatiček, u ostatních vyměnili prozatím okapy a svody.

Hlavní události se však odehrávají právě v těchto dnech. Po tříletém snažení jsme vyzískali výraznou státní dotaci na rekonstrukci 6 tenisových kurtů a osvětlení dvou dvorců.

kurt a zed  po rekonstrukci1, obrázek se otevře v novém okněJiž minulý týden byla dokončena rekonstrukce betonového kurtu z odrazovou stěnou. Zastaralý, nerovný a pro pohybový aparát náročný betonový povrch byl nahrazen příjemnou umělou trávou, zhutněnou křemičitým pískem . Odrazová stěna se dočkala žádané rekonstrukce a dostala nový kabát, v podobě kvalitního a trefného nátěru. Tento dvorec jednak umožní prodloužit tenisovou sezónu o dva měsíce, ale zároveň rozšíří sportovní nabídku našeho sportovního komplexu o další sporty, jako je volejbal, nohejbal a malý fotbal.

Momentálně probíhají další práce, a to na podkladních vrstvách pěti vrchních antukových dvorcích. Kromě nového podkladu, povrchu, sloupků či lajnování, přibude i automatické zavlažování a dva kurty budou dokonce vybaveny umělým osvětlením. V říjnu by mělo dojít i k částečné úpravě spodního parkoviště.

Je patrné, že dle našich zeměpisných souřadnic, se jedná o výrazný úspěch jak našeho klubu, tak i našeho města. Uvedené investice si vyžádají dohromady částku převyšující 4.000.000 Kč. Jak už bylo psáno, převážná část 2.887.000 Kč byla vyzískána z grantového programu MŠMT. Město Frýdlant se zavázalo přispět 300.000 Kč a zbytek téměř 1.000.000 Kč zaplatí naše organizace.

rekonstrukce horni kurty, obrázek se otevře v novém okně kurt a zed pred rekonstrukci, obrázek se otevře v novém okně kurt a zed po rekonstrukci, obrázek se otevře v novém okně

Touto cestou bych chtěl poděkovat jak všem kolegům a kamarádům, kteří klubu podali pomocnou ruku a obětovali pro dobrou věc moře času, tak zároveň panu Ing. Vladimíru Boháčovi, předsedovi krajského sdružení ČSTV Libereckého kraje , našemu starostovi, Ing. Danu Ramzerovi a paní Ing. Evě Bartoňové, kteří náš projekt úspěšně a enormně prezentovali a prosazovali na správných místech. Poděkování patří samozřejmě i finančnímu výboru a zastupitelům města za projevenou finanční podporu.

Na jaře 2009 se máme všichni na co těšit. Další zajímavosti, sportovní úspěchy klubu, ale i některé nepovedené záměry budeme prezentovat příště a v dalším čísle Frýdlantského zpravodaje.

Za TK Frýdlant

Lukáš Procházka
Předseda klubu

1.10.2008 16:56:18 | přečteno 1881x | Roman Műller

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load