ENDEFRRUPLNLSPIT

Předseda Senátu převezme petici Frýdlantských

Ve středu 2. července 2008 v 15 hodin převezme v sídle Senátu Parlamentu ČR jeho předseda MUDr. Přemysl Sobotka petici občanů proti zrušení porodnice ve Frýdlantě.

Petici předají předsedovi Senátu a představitelům školských a zdravotních výborů Parlamentu ČR starosta Frýdlantu Dan Ramzer a starosta Heřmanic Vladimír Stříbrný. Spolu s nimi se této akce zúčastní zástupci organizátorů petice a demonstrace proti zrušení porodnice ve Frýdlantě, která proběhla 19. června ve Frýdlantě. Petici podepsalo dohromady 4003 občanů a podporu jí vyjádřily i významné osobnosti společenského života - socioložka Jiřina Šiklová, ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová, spisovatel Michael Viewegh s manželkou a další.

„Občané vyjádřili jasný nesouhlas s tlakem centrálních orgánů na snižování kvality života v takových oblastech jako je Frýdlantsko. Starostové dostali od občanů mandát věc důrazně řešit“, uvedl k akci starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Petice směřující k centrálním orgánům má upozornit na nepříznivý stav zdravotní obslužnosti v místech mimo velká centra. Nedostatek lékařů, nemožnost stabilizace mladých odborníků v hospodářsky slabých oblastech a politika nepřející malým zdravotním zařízením je časovanou bombou, která je nebezpečím nejen ve Frýdlantském výběžku. Prohlášení centrálních orgánů o podpoře hospodářsky slabých oblastí se totiž podle některých jejich rozhodnutí jeví jako planá.

Frýdlant 01/07/08
(aš)

1.7.2008 11:17:33 | přečteno 1489x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load