ENDEFRRUPLNLSPIT

Jednání starostů Frýdlantska navštívil Radim Zika

starostove003

Na svém pravidelném jednání se setkali starostové Frýdlantska v úterý 12. února 2008 na frýdlantské radnici. Zasedání členů svazku obcí navštívil náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika.

Témat k diskusi bylo mnoho, z těch nejaktuálnějších se jednalo o podmínkách odvážení sněhu z Jizerských hor přes Frýdlantsko a o průjezdnosti silnice ze Smědavy na Souš. Starostové si nejvíce stěžovali na absenci komunikace ze strany organizátorů mistrovství: „Neměli jsme žádné informace,“ tvrdí shodně. K zamyšlení je i fakt, že za určitých podmínek je sníh z komunikace možné odvážet, ale pro pravidelné zlepšení dostupnosti Frýdlantska to možné není pro nedostatek financí. „Já osobně jsem zastáncem zprůjezdnění soušské silnice, v nejbližší době si k této věci vyžádám bližší informace,“řekl Radim Zika.

starostove007, obrázek se otevře v novém okně starostove008, obrázek se otevře v novém okněstarostove005, obrázek se otevře v novém okně

Tvrdým oříškem pro starosty jsou nové podmínky nakládání s odpadními vodami a základní zásobování pitnou vodou. Právě Liberecký kraj je největším poskytovatelem finančních prostředků pro malé obce. „Snažíme se malé obce podporovat, přispíváme alespoň na dílčí věci - kanalizace, vodovody, projektovou dokumentaci. Bohužel ne všude, žádostí o dotace je velké množství, nejsme schopni uspokojit všechny obce,“ upřesnil náměstek Zika.

Stav komunikací, navazující komunikační dostupnost Frýdlantska, podpora cestovního ruchu i regionu jako hospodářsky slabé oblasti, kladné hodnocení činnosti místní akční skupiny Frýdlantsko, to byly některé z dalších diskutovaných bodů programu. „Rádi bychom pomohli také místním akčním skupinám, které se v letošním roce dostaly do tíživé finanční situace,“ dodal Zika. Změna podmínek regionálního operačního programu pro Liberecký kraj, podmínky projektu Centra vzdělanosti Libereckého kraje, byly dalšími body diskuse, které trvala téměř dvě hodiny. Představitelé všech 18 obcí a měst poté schválili rozpočet a strategii činnosti mikroregionu na rok 2008, přijali informace o činnosti odboru sociální péče a jeho oddělení dávek a sociální péče, seznámili se s Mgr. Karlem Šimákem, novým vedoucím odboru dopravy, a byl představen projekt CZECH POINT, který funguje na městském úřadu ve Frýdlantě od 8. února 2008. Další jednání svazku obcí je naplánováno na duben 2008.

Frýdlant 18/02/08
Ing. Dan Ramzer, starosta Frýdlantu, tel. 482 464 067

18.2.2008 13:43:44 | přečteno 1793x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load