ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlantský výběžek bude mít dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci

Zrušení porodnice a zhoršení dostupnosti severní části Jizerských hor a zbytku Frýdlantska bude Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje kompenzovat od 1. listopadu 2008 jednou novou výjezdovou skupinou.

Starosta Ing. Dan Ramzer spolu s krajským radním Libereckého kraje MUDr. Jaroslavem Krutským a ředitelem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje MUDr. Zdeňkem Kubrem plní tímto krokem svůj slib jako „částečnou náplast“ za to, že se Nemocnici Frýdlant nepodařilo udržet porodnické oddělení. Jednání začala již v květnu bezprostředně po rozhodnutí o zrušení porodnice, kdy hrozilo zvýšení počtu akutních transportů posádkami záchranné služby z Frýdlantska do Krajské nemocnice v Liberci.

O tom, že byla jejich jednání na Libereckém kraji a u vedení Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje úspěšná, svědčí fakt, že od listopadu budou ve Frýdlantském výběžku k dispozici již tři vozidla (z toho dvě sanitní) s posádkami zdravotnické záchranné služby. Budoucí maminky a potenciální klienti záchranářů mohou být klidnější, jejich ošetření už nebude závislé jen na jedné posádce.

Další jednání s vedením Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje vedou starostové Frýdlantu Ing. Dan Ramzer a starosta Lázní Libverda Ing. Jan Pospíšil o zřízení nových moderních výjezdových stanovišť pro záchranáře ve Frýdlantu a v Lázních Libverda. Ve Frýdlantu by mělo být nové výjezdové stanoviště ZZS LK zřízeno v intimní blízkosti nemocnice přestavbou nevyužitého objektu. Do plánovaného nově vybudovaného objektu v Lázních Libverda pak bude přesunuta jedna výjezdová skupina z Frýdlantu.

Cílem je zlepšení dostupnosti přednemocniční neodkladné péče pro obyvatele i návštěvníky celého Frýdlantského výběžku.

K tomuto tématu se koná ve čtvrtek 30. října 2008 od 9 hodin v zasedací místnosti frýdlantské radnice tisková konference, na kterou jsou zváni redaktoři všech regionálních médii. Na závěr společné části konference bude prostor i na další témata ze života ve Frýdlantu a ve Frýdlantském výběžku.

Tiskové konference se zúčastní:

Ing. Dan Ramzer, starosta Frýdlantu
Ing. Jan Pospíšil, starosta Lázní Libverda
MUDr. Zdeněk Kubr, MBA - ředitel Zdravotnické záchranné služby LK

Frýdlant 21/10/08
Mgr. Alena Švejdová, tisková mluvčí MěÚ Frýdlant, tel. 728 406 154

22.10.2008 23:47:21 | přečteno 8217x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

sanitka
Anonymous  |  29.10.2008 9:55:03
Osobní názor.
Anonymous  |  23.10.2008 7:32:22
 
Osobní názor.
Rosťa K  |  24.10.2008 19:34:59
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load