ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant se uchází o evropské peníze

V polovině března 2008 končí termín podání žádostí na česko-polské evropské dotace. Město Frýdlant spolu s polskými městy Lubań a Lwowek Slazski připravilo tři projekty. Za evropské peníze z operačního programu přeshraniční spolupráce ve Frýdlantě chtějí zastupitelé opravit náměstí, vybudovat komunitní centrum a opravit místní komunikace. Polští partneři budou ve Lwowku z těchto zdrojů financovat opravy silnic a v Lubani rekonstruovat náměstí a radnici. Celkový objem požadovaných finančních prostředků na české straně je téměř 5 miliónů eur.

Projekční týmy intenzivně spolupracují již od podzimu minulého roku. Koordinátorem projektu je kancelář sekretariátu Euroregionu NISA. Tým odborníků završí svoji činnost ve středu 5. března 2008, kdy v poledne na frýdlantské radnici starosta Dan Ramzer a starosta města Lubań Konrád Rowiński slavnostně podepíší dohody o spolupráci mezi oběma městy. „Naskýtá se nám neopakovatelná možnost v rámci evropského partnerství investovat do dlouhodobého rozvoje našeho města, snažíme se tuto příležitost nepromarnit,“ uvedl Dan Ramzer.

Žádosti budou po podpisu dohod kompletovány, aby mohly být předány řídícímu výboru programu k hodnocení. Zda budou projekty města Frýdlant a jeho partnerů úspěšné, se dozví veřejnost na konci června 2008.

Frýdlant 29/02/08
(dr)

29.2.2008 9:12:18 | přečteno 1527x | Roman Műller

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load