ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant má svůj kalendář 2008

Město Frýdlant zadalo svůj reprezentační nástěnný kalendář uměleckému fotografovi Janu Čížkovi. Černobílé fotografie zachycují současný Frýdlant v každodenní realitě, s jeho malebností, strohostí a tajuplností v ukryté kráse. Křest kalendáře a zároveň zahájení výstavy jeho třinácti listů v chodbách frýdlantské radnice se koná ve středu 9. ledna 2008 od 16 hodin v obřadní síni radnice.

Kmotry jsou PhDr. Miloš Kadlec, ředitel Národního památkového ústavu se sídlem v Liberci a Ing. Josef Kukal, jednatel společnosti SILKOM, s. r. o., která na realizaci kalendáře finančně přispěla.

„Frýdlant není jen zámek a radnice. Naše město má mnoho tváří. Je místem kontrastů, a my jsme je chtěli ukázat, takové jaké jsou,“ říká starosta města Frýdlant Ing. Dan Ramzer.

Výstava fotografií Jana Čížka FRÝDLANT 2008 je přístupná v době provozu radnice a potrvá do 13. února 2008.

Stručně o autorovi

Jan ČÍŽEK (nar. 1952 v Praze) vystudoval na FAMU uměleckou fotografii. Od té doby pracuje jako profesionální fotograf na různých projektech a věnuje se komerční i volné fotografii. V roce 1995 se natrvalo usadil v malé obci na Frýdlantsku.

Město jako kulisa, jako lidé v něm žijící, jej vždycky přitahovalo, proto se zcela přirozeně začal zabývat Frýdlantem.

„Frýdlant považuji za zvláštní město, ve zvláštní krajině, krásné a opuštěné, jakoby odtržené od reality našich dní. Když jsem četl Kafkovy Deníky z cest, měl jsem pocit, že Frýdlant vnímám podobně jako on,“ popisuje autor svůj vztah k místu, kde žije.

Frýdlant 07/01/08
(aš)

video kalendar, obrázek se otevře v novém okně

7.1.2008 16:35:06 | přečteno 2548x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load