ENDEFRRUPLNLSPIT

Friedland Cup 2008

V sobotu 21. června 2008 se ve Frýdlantu nad Ostravicí konal další ročník tradičního klání mladých fotbalistů měst, která jsou spjata s historickým názvem Friedland. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů. K velké lítosti všech na turnaj nepřijeli hráči z ruského města Pravdinsk a již tradičně chyběli chlapci z polského Mieroszowa. Počet doplnili mladí hráči ze slovenské Turzovky, s níž má hostitelské město družbu, a do počtu osmi týmů postavili domácí výběr „B“.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, kde v první skupině hráli vedle našich reprezentantů i hráči domácího „A“ výběru, Friedland Niedersachsen a slovenské Turzovky. K prvnímu zápasu nastoupili naši hráči proti výběru domácích a s přehledem zvítězili, což přineslo potřebný klid na kopačky hráčů a do myslí trenérů. Bohužel druhý zápas ve skupině mezi Turzovkou a německým celkem byl poznamenán velmi vážným, byť nezaviněným zraněním slovenské hráče, který skočil na operačním stole.

I další průběh turnaje ve skupině se odehrával v režii hráčů našeho Frýdlantu. Po dalším jasném vítězství nad německým soupeřem se hrálo o konečné umístění se slovenským zástupcem. Tento zápas rozhodoval o konečném pořadí ve skupině a zároveň o finalistovi, neboť první postupoval přímo do finále. Naši hráči po pomalejším začátku tento zápas dovedli do vítězného konce a těšili se na finálového soupeře. Tímto byl nakonec fyzicky velmi dobře disponovaný Friedland Brandenburg. Vyrovnaný zápas, který přinesl krásný sportovní zážitek, bojovnost na obou stranách a nasazení, nakonec skončil bez branek, takže o vítězi se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. To byl bohužel čas, kdy se fotbalové štěstí odklonilo od našich hráčů a vítězem turnaje se stali hráči z Friedland Brandenburg. Na straně poražených došlo na slzy zklamání, a to přestože trenérské duo Miroslav Bárta a Josef Havlíček s posledním zbytkem hlasivek děkovali hráčům za opravdu krásný sportovní a týmový výkon.

Česko Slovenské přátelství, obrázek se otevře v novém okně

Třešničkou na dortu navazovaného přátelství při těchto akcích byla soudržnost mezi našimi hráči a fotbalisty Turzovky, kteří nakonec vybojovali třetí místo. Oba týmy se navzájem povzbuzovaly při svých klíčových zápasech, a i ve chvílích volna držely při sobě.

Chtěl bych tímto poděkovat hráčům a trenérům za příkladnou reprezentaci města Frýdlant.

FDL team, obrázek se otevře v novém okně

Naše stříbrná fotbalová jedenáctka:
BÁRTA Patrik, ČÁSTEK Tomáš, HAVLÍČEK Josef, HOUSA Pavel, HŐFLER Michal, JIROUT Matěj, MARYŠKO Daniel, PLESAR Milan, RYS Ondřej, SEDLÁČEK Jan, ŠVANDRLÍK Tomáš

Trenéři:
Miroslav Bárta a Josef Havlíček

Foto: autor
Frýdlant 23/06/08
Jaroslav Vančura

7.7.2008 12:04:41 | přečteno 2707x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load