ENDEFRRUPLNLSPIT

Dotace pomůžou rozvoji Frýdlantu

Město Frýdlant obdrželo v tomto roce příslib dotací ve výši téměř 26 miliónů korun. Evropská unie a Liberecký kraj v rámci svých dotačních programů jsou největšími poskytovateli finančních zdrojů pro rozvojové programy města Frýdlant. Dále bylo město úspěšné v grantových fondech ministerstev vnitra a kultury a Státního fondu dopravní infrastruktury.

Nejvíce podpory získaly projekty z oblasti životního prostředí. Dotace pro zateplení budov škol Purkyňova a Husova a na regeneraci městského parku přesahují 15 miliónů korun. Liberecký kraj poskytl finance na řešení problematiky odpadních vod na území města, rekonstrukci objektu staré chirurgie, činnost integrovaného záchranného systému, projekty pro zlepšení životního prostředí a na zvýšení bezpečnosti silničního provozu ve výši více jak 8 miliónů korun. Státní fond dopravní infrastruktury se bude podílet na rekonstrukci cyklostezky Zámecká - Novoměstská téměř 1,5 miliónem korun a stejnou částku poskytlo ministerstvo kultury na městskou památkovou zónu a ochranu památek na Frýdlantsku. Opakovaně se podařilo v rámci projektu Partnerství ve spolupráci s ministerstvem vnitra získat necelý milión korun na projekty zvýšení bezpečnosti občanů Frýdlantu v rámci programů prevence kriminality - rozšíření kamerového dohlížecího systému a veřejného osvětlení.

„Financování projektů města Frýdlant z dotačních programů doplňují prostředky vynakládané z městského rozpočtu. Město se bude snažit tyto zdroje zhodnotit ve prospěch zlepšení životních podmínek a poskytovaných služeb obyvatelům a návštěvníkům Frýdlantu a Frýdlantska.“ uvedl starosta města Dan Ramzer.

Financí z EU se zatím nedočkalo frýdlantské koupaliště. Město projekt na jeho rekonstrukci opět podá ještě letos v druhé výzvě pro regionální operační program a stále věří v jeho úspěch a prospěšnost pro nejen pro občany Frýdlantu, ale i jeho návštěvníky.

Frýdlant 04/08/08

4.8.2008 11:00:43 | přečteno 3509x | Mgr. Alena Švejdová

Diskuze

cyklostezka
řidiči  |  9.8.2008 10:42:00
koupák
Frek  |  5.8.2008 11:28:51
 
koupaliste
RP  |  16.3.2009 23:02:20
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load