ENDEFRRUPLNLSPIT

Zářijová beseda s básníky a prozaiky

Odbor kultury MěÚ Frýdlant zve všechny, kteří mají rádi literaturu, na besedu s básníky a prozaiky, která se uskuteční v pátek 14. září 2007 v 18,30 hodin v zasedací místnosti v 1. patře frýdlantské radnice.

Někteří z besedníků jsou členy PEN-klubu, někteří členy Obce spisovatelů a všichni členy Klubu českých spisovatelů.
Besedovat budou:

MUDr. Jan Cimický, CSc (1948)
po obhajobě doktorátu na univerzitě v Paříži se stal jejím zahraničním asistentem. Po promoci na lékařské fakultě v Praze působil jako lékař, později primář v Psychiatrické léčebně v Bohnicích. Otevřel Centrum duševní pohody Modrá laguna, kde pracuje dodnes. Je autorem četných prozaických příběhů s detektivní zápletkou, ale také psychiatrických publikací, sbírek poezie a překladatelem.

Jaroslav Čejka (1943)
vystřídal řadu povolání - byl průvodcem na hradě Bouzově, stavebním dělníkem, projektantem, kulisákem, dramaturgem, redaktorem, učitelem, knihkupcem, prokuristou advokátní kanceláře, reklamním textařem aj. Vydal několik básnických knížek. Píše také prózu, divadelní hry a reportáže z rybářských cest po cizích i českých zemích.

Václav Dušek ( 1944)
původně prošel řadou povolání, malíř pokojů, řidič, učitel na lidové škole umění, scénárista, dramaturg, redaktor. V jeho prózách dominují postavy dospívajících mladých lidí, často z problematických rodin, které se snaží najít svoje místo ve světě, ale často sklouznou na okraj společnosti.

Karel Milička (1955)
v současné době je ředitelem školy a profesorem literatury na Střední odborné škole v Luhačovicích. Je autorem tří učebnic světové literatury a spoluzakladatelem oboru knihkupectví, ve kterém se právě světová literatura vyučuje jako odborný předmět.

Václav Suchý (1944)
působil jako nakladatelský redaktor i jako reklamní textař. Je básníkem, prozaikem a překladatelem děl jihoamerických autorů.

Jiří Žáček (1945)
vystudoval průmyslovku a stavební fakultu ČVUT. Působil jako redaktor poezie v nakladatelství Československý spisovatel, poté vystřídal několik redaktorských míst. Je známý jako lyrický a satirický básník, autor mnoha knih pro děti.

ikona souborubeseda_s_básníky_a_prozaiky

Frýdlant 14/08/07
Jarmila Kaplerová, odbor kultury, vedoucí knihovny, tel. 482 312 129

14.8.2007 10:09:57 | přečteno 1467x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load