ENDEFRRUPLNLSPIT

Velvyslanec USA navštívil Frýdlant

velvyslanec USA 23 08 07

Dne 23. srpna 2007 v odpoledních hodinách navštívil Frýdlant velvyslanec Spojených států amerických pan Richard Graber s chotí Alexandrií. Na frýdlantské radnici byl přijat starostou města Ing. Danem Ramzerem. Velvyslanec přijel na pozvání neziskových organizací pracujících na Frýdlantsku a organizátorů 24. ročníku Letní jazzové dílny Karla Velebného.

Mimo místostarosty města MUDr.Miloslava Ferlese a tajemnice městského úřadu Ing. Veroniky Bubeníčkové se besedy dále zúčastnily i PhDr. Jitka Doubnerová za Místní akční skupinu Frýdlantsko a Mgr. Yveta Svobodová za Občanské sdružení Frýdlantsko a Středisko volného času ROROŠ v Novém Městě pod Smrkem.

velvyslanec s chotíi, obrázek se otevře v novém okněbeseda, obrázek se otevře v novém okně

Pan velvyslanec se zajímal o projekty, které jsou realizovány na území našeho mikroregionu nevládními organizacemi ve spolupráci s americkými partnery. Podivil se nad skutečností, že se jedná o velice aktivní výměnu, která trvá již více než deset let. Mnoho projektů realizovaných na Frýdlantsku bylo a je inspirováno americkým příkladem. Za mnohé můžeme jmenovat projekty „Smědá - naše řeka“, „Vyrobeno na Frýdlantsku“, což byla počáteční činnost informačního centra Frýdlant ve spolupráci s Občanským sdružením Frýdlantsko a řada dalších akcí. Na oplátku vyjížděli zase naši odborníci předávat své zkušenosti do Spojených států amerických.

predani medaile, obrázek se otevře v novém okněkniha, obrázek se otevře v novém okně

Na závěr setkání na radnici pan Richard Graber obdržel od starosty pamětní medaili města Frýdlant a naopak daroval Frýdlantu výpravnou knihu o amerických národních parcích.

darky, obrázek se otevře v novém okně

Svou frýdlantskou návštěvu ukončil velvyslanec USA poslechem zkoušky BIGBANDU Jiřího Stivína, lektora Letní jazzové dílny Karla Velebného, v restauraci Beseda. V podvečer ještě stihl i prohlídkou hradu a zámku, kde nakonec v zámecké kuchyni ochutnal čerstvě upečené pravé zámecké koláče.

Foto: MUDr. Miloslav Ferles
zleva - velvyslanec s chotí, starosta, tajemnice, místostarosta, PhDr. Doubnerová a Mgr. Svobodová

Frýdlant 24/08/07

24.8.2007 9:02:44 | přečteno 2007x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load