ENDEFRRUPLNLSPIT

Sladké mámení vábilo prvňáčky na frýdlantskou radnici

IMG 8835

Také letos v pátek 7. září 2007 přivítala frýdlantská radnice ve své obřadní síni prvňáčky ze základní školy v Bělikově, Purkyňově a Husově ulici. Přišli také dva žáci první třídy ze speciální školy.

Skupina jedenácti hudebníků z frýdlantského gymnázia pod vedením profesora Miroslava Cvejna zazpívala šest známých písniček, které dětem zpestřily půlhodinový program.

IMG 8831, obrázek se otevře v novém okněIMG 8848, obrázek se otevře v novém okně

Stovku žáků prvních tříd a jejich paní učitelky si nadvakrát pozval starosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer. Poté co hudební skupina dohrála, se pan starosta ptal malých školáků, jestli se jim písničky líbily. Děti sborově odpověděly: „Ano.“ „No, to je lepší ohlas než v té skupince před vámi,“ zasmál se starosta a ptal se dětí dál. „A jestli pak víte, co je zajímavého na radnici?“ Jedno z dětí nadšeně odpovědělo: „Je tu kostel.“ Ostatní se smáli. Je jasné, že žáčka popletla překrásná vitrážová okna radnice.

„A co si myslíte, děti, že pan starosta dělá“, zeptala se tentokrát paní matrikářka. „Hlídá radnici“, ozvalo se ze zadní lavice. Následovalo ještě několik jiných odpovědí.

„A teď mi děti slibte, že nebudete zlobit a budete se pilně učit,“ vyžadoval pan starosta. Žáci přikyvovali.
Starosta si s každým potřásl rukou, pronesl pár slov a předal pár dárečků. Na závěr popřál všem dětem úspěchy ve škole a aby se jim dařilo.

IMG 8854, obrázek se otevře v novém okněIMG 8870, obrázek se otevře v novém okněIMG 8894, obrázek se otevře v novém okně

Komorní slavnost proběhla z jednoduchého důvodu bez rodičů a prarodičů - všichni by se totiž do obřadní síně nevešli. Udržet nadšené prvňáčky v klidu nebyl lehký úkol, ale zkušené paní učitelky si se vším s úsměvem poradily.

IMG 8861, obrázek se otevře v novém okněIMG 8899, obrázek se otevře v novém okně

Letos nastoupilo do prvních tříd tří pracovišť Základní školy, Základní umělecké školy a Mateřské školy Frýdlant, okres Liberec a Základní školy praktické a Základní školy speciální Frýdlant, okres Liberec celkem 90 chlapců a děvčat.

Foto: Roman Müller, tel. 482 464 089

Frýdlant 7/9/07
Žaneta Pešková, praktikantka kanceláře úřadu

7.9.2007 14:04:21 | přečteno 1591x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load