ENDEFRRUPLNLSPIT

S nemocným zvířetem ke zvěrolékaři pohodlněji

Ve Schránce důvěry na frýdlantském hlavním náměstí se často objevují anonymní dopisy. Je to v pořádku, schránka je pro ně určena (i když jsme mnohem raději, když se dopisovatel podepíše nebo na sebe nechá telefon, pak lze jeho připomínku nebo stížnost vyřídit mnohem operativněji). Tentokrát ale přišel anonymní dopis na Městskou policii Frýdlant klasickou poštou, řádně ofrankován. Není však komu odpovědět, tak věříme, že se náš dopisovatel o výsledku dočte ve Frýdlantském zpravodaji nebo na našich webových stránkách.

PICT0077, obrázek se otevře v novém okněO co v připomínce šlo? Dopis začíná pěkně zhurta: „Pánové - dáme na vás prošetření, a to po incidentu - co se nám stal u zvířecího doktora u traktorky. Je tam zákaz vjezdu to vy asi nevíte - protože chodíte jen po náměstí a fotíte říkali známí že jste jak diví asi nemáte čas na nic jinýho.“ Pak autor popisuje situaci, která se děla před vstupem do dvora u traktorky, kde je ordinace zvěrolékaře doktora Černého. Auta se tam motala mezi dalšími zaparkovanými a mezi tím se proplétali lidé. Jeden řidič hrubě slovně napadl našeho dopisovatele, který se domnívá, že by se tak nestalo, kdyby městští strážníci pilněji dohlíželi nad dodržováním zákazu vjezdu. Dopis končí opět velmi razantně: „ Necháme to na vás zatím. Aby vás ještě nemuseli vyměnit když na to nestačíte a nebo neznáte značky? Nebo nemáte čas a od náměstí je to daleko. Lidí je snad dost co nemají práci a nedělalo by jim to problém. Doufáme že se dočkáme, že budeme moc bez problémů chodit v uličkách co jsou pro pěší lidi. Zatím.“

Městské policii Frýdlant po takovém srdečném podnětu nezbylo než reagovat a skutečně se jim podařilo problém u traktorky objasnit.

„Na základě stížnosti na porušování Zákazu vjezdu u bývalé traktorky, která vychází ze situace v prosinci roku 2006, provedla městská policie šetření, při kterém zjistila následující,“ začíná vedoucí strážník František Kloz a dále vysvětluje: „Minulý rok na jaře, na základě žádosti MVDr. Černého, byla posunuta dopravní značka Zákaz vjezdu až za vchod do veterinární ordinace. Bylo to provedeno z důvodů dopravní obslužnosti ordinace a také na četné žádosti majitelů zvířat. Protože tahat se například s padesátikilovým uspaným psem 50 metrů, moc zdravotním stavu zvířete ani člověka neprospívá. Na podzim byla dopravní značka ukradena, prostě ze dne na den zmizela. Při nové montáži však byla omylem posunuta opět na začátek uličky. Až na náš podnět díky anonymnímu dopisu byla nyní opět umístěna na správné místo. Dále městská policie přednesla v prosinci na odboru majetkosprávním MěU Frýdlant, zda by nemohla být ulička mírně rozšířena a zpevněna. To vše pro pohodlí řidičů i chodců.“ Jak všímaví občané už koncem ledna zaznamenali, tak díky práci odboru majetkosprávního, je ulička rozšířena a povrch zpevněn.

Takže, milí řidiči, se svými nemocnými domácími mazlíčky se teď dostanete ke zvěrolékaři Černému pohodlněji, protože budete mít kde své automobily zaparkovat. Buďte však prosím ohleduplní i k nám ostatním, kteří se po Frýdlantu pohybujeme pěšky. Věřte, že když se budeme na lidi usmívat, budou se oni usmívat na nás. A s úsměvem jde všechno lépe, že je to tak? J

Foto: situace před vjezdem do dvora v obtížných zimních podmínkách (autor MP Frýdlant)

Frýdlant 31/01/07

Mgr. Alena Švejdová,
vedoucí kanceláře úřadu, tel. 482 464 066, 728 406 154

1.2.2007 13:23:32 | přečteno 2490x | Roman Műller

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load