ENDEFRRUPLNLSPIT

Peklo na gymnáziu

peklogym04
Od zvláštní pekelné dopisovatelky:
V naší třídě, tercii, se zrodil nápad uspořádat Mikuláše. Jelikož jsme dosti živelná třída, ihned se ujal a přípravy začaly.
Nebyli jsme si jisti, zdali nám to profesorský sbor dovolí, ale jelikož jsou naši kantoři nadmíru chápaví, nebylo co řešit. Otázkou však zůstávaly kostýmy, a tak jsme nejprve museli vytvořit soupis počtu čertů a andělů. Je samozřejmě jasné, že andělů bylo daleko méně - tomu koneckonců odpovídá i počet hodných dětí na našem gymnáziu. Od každého jsme též vybrali malou částku, za kterou jsme nakoupili sladkosti a nezapomněli jsme ani na uhlí a brambory.
Už v půl osmé začaly ve třídě přípravy. Převlékli jsme se, namalovali, natřeli uhlím a krátce po osmé, za řinčení řetězů, vyrazili.

Nejprve jsme navštívili primu, která měla hodinu fyziky s panem profesorem Marmangem. Čerti, jak bývá jejich zvykem, udělali ve třídě trochu nepořádek a Mikuláš se zeptal dětí, zda byl pan profesor celý rok hodný. Jakmile se nám dostalo záporné odpovědi, vyžadovali jsme po něm básničku. Nakonec jsme ji z něj i několika žáků vymámili, odnesli jsme jednoho neposlušného studenta a pokračovali dál.

peklogym02, obrázek se otevře v novém okně peklogym05, obrázek se otevře v novém okně peklogym01, obrázek se otevře v novém okně

Co je nadmíru zajímavé, že žádná třída nepochválila svého vyučujícího. Že by žádný z nich nebyl po celý rok hodný? To nás samozřejmě velice překvapilo.

I v ostatních třídách se nám podařilo donutit zarecitovat či zazpívat několik dětí, ba dokonce jsme pod pohrůžkou přinutili ke zpěvu i pana profesora Thelena.

peklogym03, obrázek se otevře v novém okně peklogym04, obrázek se otevře v novém okně

Mikuláše jsme si velice užili, i když se oslava neobešla bez několika přišlápnutých ocasů a roztržených sukní. Pro příští rok počítáme s tím, že si na gymnáziu Mikuláše zase zopakujeme. A to se vším všudy!

Luisa Pavlíková
generální sekretářka Svazu čertů a andělů

20.12.2007 10:22:48 | přečteno 4723x | Roman Műller

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load