ENDEFRRUPLNLSPIT

Návštěva na frýdlantské radnici

IMG 5087

V úterý 6. června 2007 přijal starosta města Frýdlant Ing. Dan Ramzer v obřadní síni radnice osmičlennou skupinu amerických odbornic na problematiku kulturního dědictví. Dámy v rámci projektu projíždějí střední Evropu a setkávají se s lidmi, kteří kulturní a historické dědictví ošetřují a ovlivňují vztah veřejnosti k němu. Průvodkyní a tlumočnicí jim pro oblast Frýdlantska byla PhDr. Jitka Doubnerová z Poradenského centra pro venkov Frýdlant.

Dámy pracují ve své zemi v různých oborech cestovního ruchu a turistiky, péče o památky, starají se o muzea a jsou činné v neziskových organizacích, které se kulturním dědictvím a šetrným využitím památek pro turismus zabývají.

Z návštěvy Frýdlantu byly nadšené. Velmi se jim líbil zámek, žádný takový v Americe skutečně nemají.

Dámy viditelně ožily, když jim starosta Frýdlantu prozradil, že projel kus území, kde ony žijí, se svými kamarády na motorce. „Jediný rozdíl mezi Českou republikou a Amerikou vidím v tom, že Amerika je větší. Ale jinak se lidé tady i tam denně zabývají stejnými problémy,“ řekl starosta.

IMG 5093

Obě strany se shodly na tom, že velmi důležité jsou programy pro děti. Tam, kde se dělají, vytváří se a upevňuje jejich vztah k městu, k místu, kde žijí. Od takových dětí pak můžeme očekávat, že až dospějí, ponesou tradici města dál.

Také obnova malých památek, jako jsou např. boží muka, je důležitá součást péče o kulturní dědictví.

IMG 5089IMG 5087

Po hodinovém povídání si účastníci setkání navzájem předali drobné dárky.

Foto: Roman Müller, tel. 482 464 089

Frýdlant 06/06/07
(aš)

6.6.2007 13:04:05 | přečteno 1499x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load