ENDEFRRUPLNLSPIT

13. ročník Frýdlantské ťapky

Rozhledna

V sobotu 26. května 2007 se ve Frýdlantě konal již 13. ročník „Frýdlantské ťapky“. Jde o turistický pochod rodičů s dětmi, jehož pořadatelem je pracoviště ZŠ v Husově ulici.

Nejdříve to vypadalo, že se počasí postaví proti konání tohoto každoročního pochodu, ale nakonec se přece jen sluníčko umoudřilo a akce mohla bez problémů začít.

V minulých Ťapkách jsme putovali po stopách Albrechta z Valdštejna nebo se účastníci pochodu seznamovali s ukázkami různých povolání. V letošním roce putovaly děti se svými rodiči kolem světa. Na startu jim byla vystavena žádost o vydání cestovního pasu a s touto žádostí se přemístily na první stanoviště. Zde dostaly cestovní pas a nakreslily si do něj vlastní portrét.

Pak se již všichni vydali na pouť Norskem, Monakem, USA, Mexikem, Kongem, Antarktidou, Austrálií, Japonskem, Ruskem a zpátky do Čech.Stanoviště byla pojata nejen zábavně, ale i poučně, např. každá země zde představila nejtypičtější zástupce své fauny.

Cestou paní učitelky z odloučeného pracoviště Husova připravily mnohdy velice zapeklité úkoly. Na malé poutníky čekalo například chytání ryb v Norsku, hod oštěpem v Kongu, přesun po sněžnicích v Antarktidě nebo přebírání rýže za pomoci tradičních hůlek v Japonsku. Snažili se, aby každý úkol byl typický pro zemi, kterou stanoviště představovalo. Za splněný úkol dostal každý drobnou odměnu. Těch nebylo málo, a proto byly všechny děti s dárky spokojeny. Našly tu totiž sladkosti, drobné předměty do školy, upomínkové předměty i hračky.

Cíl celého pochodu byl v turistickém areálu „Na rozhledně“. Tam si všichni cestovatelé mohli konečně odpočinout, opéci si špekáček, podívat se na vystoupení skupiny frýdlantských šermířů Mytři a nebo si jen tak pohrát s kamarády, kteří též úspěšně absolvovali celou trasu.

Letošního pochodu se zúčastnilo přes tři sta dětí, které si sobotního dopoledne opravdu užily. Všichni účastníci se rozcházeli do svých domovů spokojeně a plni dojmů a již plánovali účast na příštím 14. ročníku Ťapky.

Poděkování si zaslouží všichni, kteří tuto akci připravili. Starší žáci, kteří na jednotlivých stanovištích pomáhali, rodiče a přátelé školy, kteří akci sponzorovali. Perfektní službu odvedli příslušníci odvodního oddělení Policie ČR Frýdlant, kteří zajišťovali dva důležité přechody všech účastníků přes frekventovanou komunikaci.

Frýdlantští turisté poskytli pro pochod své zařízení, zajistili prodej drobného občerstvení a pořádkovou službu. Na tuto akci finančně přispělo také Město Frýdlant.

Za kolektiv organizátorů Ťapky Mgr. Jaroslav Leibl, 482 312 162

29.5.2007 10:28:34 | přečteno 1801x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load