ENDEFRRUPLNLSPIT

Ve frýdlantském maškarním reji v r. 2006 byly více než dvě stovky dětí v maskách

V úterý 14. února 2006 v 10 hodin se již potřetí konal na náměstí před frýdlantskou radnicí program, který připravily a zorganizovaly děti a učitelky mateřské školy v Jiráskově ulici. Mateřské školy z Frýdlantu z ulic Bělikova, Jiráskova a Sídlištní spolu s 1. stupněm frýdlantských základních škol, Speciálními školami Frýdlant a MŠ z Kunratic předvedly masopustní průvod městem a rej masek.

„Scénář průvodu a reje vylepšujeme celý rok, na kostýmech a rekvizitách jsme pracovaly téměř měsíc. Letos jsme do programu pozvaly zase další školy a školky, takže jenom dětí se tu sešlo ke dvě stě padesáti. Úžasné je, že všechny měly masky,“ řekla za organizátorky učitelka Jaroslava Ježková z mateřské školy v Jiráskově ulici. Právě její pětiletí žáci Jirka Vrabec, Martin Klícha a Marek David vytvořili veselou trojici s koníkem uprostřed. „Některé děti mají masky z půjčovny, ale tu mojí udělaly naše paní učitelky“, pochvaloval si husárek Marek.

Masopust 01, obrázek se otevře v novém okně Masopust 02, obrázek se otevře v novém okně Masopust 03, obrázek se otevře v novém okně

Starosta města Jindřich Wurm oficiálně rej povolil a zahájil: „Přikazuji vám, abyste se veselili, jedli a zpívali.“

O občerstvení se sponzorsky postarali učňové a mistři odborného výcviku Střední odborné školy, Středního odborného učiliště, Odborného učiliště, učiliště a Praktické školy Frýdlant a také zaměstnanci firmy BONER, kteří upekli výborné masopustní laskominy. „Chceme sponzorům moc poděkovat za to, že košíky byly plné a že pečivo chutnalo,“vzkázala hlavní organizátorka Jana Burgrová.

Masopust 04, obrázek se otevře v novém okněMasopust 06, obrázek se otevře v novém okněMasopust 07, obrázek se otevře v novém okně

Prostor před radnicí se naplnil veselou hudbou a rozzářil pestrými maskami. Přišla se podívat i padesátka dospělých - většinou rodičů a prarodičů účinkujících dětí. „Jsem ráda, že práci organizátorů podtrhlo ještě skvělé počasí. Všem děkuji za přípravu, organizaci i za účast,“ podotkla Mgr. Věra Dunajčíková, ředitelka všech základních škol, umělecké školy a mateřských škol ve Frýdlantě.

Organizátoři chtějí tradici masopustního průvodu nejen oživit, ale i udržet, a proto budou rádi, když se k akci připojí co nejvíce lidí. Určitě se tím zpestří život dětí i dalších obyvatel v našem městě! Možná, že příští rok už bude platit: „Kdo má ruce, nohy a smysl pro humor, nasadí si masku a vyrazí s průvodem maškar do ulic!“, zabručel velký medvěd a medvědář ho za to přátelsky poplácal.

Masopust 05, obrázek se otevře v novém okně Masopust 07, obrázek se otevře v novém okně Masopust 09, obrázek se otevře v novém okně

Finanční podporu poskytl Krajský úřad Libereckého kraje - odbor rozvoje venkova, zemědělství a životního prostředí.

Bližší informace:

p. Jana Burgrová,
zástupce ředitelky MŠ v Jiráskově ul., tel. 482 312 814

Foto: Roman Müller

Frýdlant 14/02/06

Mgr. Alena Švejdová, vedoucí kanceláře úřadu, tel. 488 886 500, 728 406 154

5.4.2006 16:55:09 - aktualizováno 20.5.2019 16:49:18 | přečteno 1583x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load