ENDEFRRUPLNLSPIT

Společná preventivní akce Policie ČR a Města Frýdlant v r. 2006

Radnice noční

V noci na sobotu 11. listopadu 2006 se o mírný rozruch ve frýdlantských hernách postarala společná akce služby kriminální policie a vyšetřování a pořádkové služby z Okresního ředitelství Policie ČR v Liberci a pracovníků odboru obecní živnostenský úřad Městského úřadu Frýdlant. Město prověřovalo, jak se v hernách dodržují ustanovení zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, zejména zda se zde nezdržují osoby mladší osmnácti let a policie kromě dohledu nad touto kontrolou měla zájem o hledané osoby.

Celé akci velel zástupce okresního ředitele Policie ČR pro uniformovanou policii, který měl k dispozici čtyři členy služby pro kriminální policii a vyšetřování v civilu, dvanáct ozbrojených mužů pořádkové služby, dva psovody s hlídkovými psy, dva místní městské strážníky a pět pracovníků živnostenského úřadu posílených o manažera prevence kriminality. Přítomen byl i znalec místních poměrů - velitel frýdlantského obvodního oddělení Policie ČR.

Po krátké poradě štábu se úderem půlnoci vydaly čtyři skupiny kontrolorů do centra Frýdlantu. Kontrola proběhla v sedmi hernách, kde byl učiněn zápis. Kromě záchytu jednoho chlapce mladšího osmnácti let a jednoho dalšího porušení zákona, kdy v jiné herně nebyla přítomna zodpovědná osoba za zákaz vstupu osob mladších 18 let, bylo v nočních frýdlantských hernách vše v pořádku, což bylo zaznamenáno do zápisů. Zmiňovaná dvě porušení zákona budou řešena.

Policie ČR zkontrolovala ještě dvě další provozovny - neherny. Zde ji kromě hledaných osob zajímalo, zda osoby mladší osmnácti let nepožívají alkohol. Sedmnácti mladistvým nechala „dýchnout“, ale test vyšel negativně. Celkem bylo při této noční akci kontrolováno 126 osob, většinou mužů.

Mladík, který se zdržoval v herně, ačkoliv mu ještě nebylo osmnáct let, byl po zjištění totožnosti a sepsání zápisu předán rodičům.

Součinnostní akce byla pojata jako cvičení „naostro“ a prověřila, že Město Frýdlant a Policie ČR může kdykoliv spolupracovat i na úkolech, které mohou mít preventivní charakter. Ve městě je totiž 75 výherních hracích přístrojů, což znamená, že každý stý obyvatel Frýdlantu včetně starců a kojenců má „svůj hrací automat“.

Frýdlant 13/11/06
Mgr. Alena Švejdová, vedoucí kanceláře úřadu, tel. 488 886 500, 728 406 154

14.11.2006 8:42:26 - aktualizováno 30.5.2019 11:03:34 | přečteno 2198x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load