ENDEFRRUPLNLSPIT

Pět zraněných při požáru panelového domu v r. 2006

Pět obyvatel panelového domu v ulici Družstevní ve Frýdlantě muselo být v úterý 21. listopadu 2006 odvezeno zdravotnickou záchrannou službou z důvodu nadýchání jedovatých zplodin hoření k ošetření do nemocnice. Krátce po půlnoci došlo v tomto osmipodlažním panelovém domě k požáru na chodbě ve 2. nadzemním podlaží.

Na místo události byly vyslány jednotky HZS LK stanice Raspenava a jednotky dobrovolných hasičů z Frýdlantu, Raspenavy a Nového Města pod Smrkem s šesti automobilovými cisternami a jedním žebříkem.

PB220001, obrázek se otevře v novém okně PB220003, obrázek se otevře v novém okně PB220004, obrázek se otevře v novém okně

Před příjezdem frýdlanských hasičů na místo požáru, se již policisté z frýdlanského oddělení snažili oheň uhasit pomocí hadice ,,D" z hydrantu v panelovém domu. Dále bylo zjištěno, že jsou prostory panelového domu značně zakouřeny jedovatými zplodinami hoření, a proto evakuovali 10 osob z domu. Další čtyři osoby musely být za pomoci hasičů vyvedeny a jedna vynesena na nosítkách. Všechny osoby, které se nadýchaly kouře, byly předány k ošetření zdravotníkům. Poté hasiči natáhli hadicové vedení až do domu a požár krátce před jednou hodinou ranní lokalizovali jedním „C“ proudem vody. Celý zásah hasiči prováděli z důvodu značného zakouření objektu v dýchací technice. K odvětrání prostor byla následně nasazena přetlaková ventilace. Zásah hasičů byl ukončen krátce po druhé hodině ranní.

PB220002, obrázek se otevře v novém okně PB220012, obrázek se otevře v novém okně PB220005, obrázek se otevře v novém okně

Starosta města Frýdlant zajistil pro evakuované obyvatele panelového domu náhradní ubytování, které nakonec využito nebylo, protože postižení požárem využili nabídky sousedů nebo příbuzných.

Příčina vzniku požáru je momentálně v šetření. Ohnisko požáru bylo nalezeno na místě botníku v 2. podlaží a zatím nelze vyloučit úmyslné založení požáru, ani nedbalost. Požárem byl zasažen schodišťový prostor, šachty elektroinstalace a dveře bytu ve 2. podlaží. Společné prostory i bytová jednotka byly poškozeny také očazením. Prvotní odhad škody podle vyšetřovatele HZS LK je 200 tisíc korun. Majetek v hodnotě 2 milionů se podařilo uchránit.

Zpráva byla z velké části převzata z tiskové zprávy Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje zveřejněné na www.hzslk.cz

(aš)

22.11.2006 9:23:53 - aktualizováno 30.5.2019 11:02:37 | přečteno 2877x | Mgr. Alena Švejdová
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load