ENDEFRRUPLNLSPIT

Integrovaný záchranný systém ve Frýdlantu se v r. 2006 pocvičil na simulovaném úniku čpavku ze zimní

Ve středu 19. dubna 2006 se do Frýdlantu sjeli dobrovolní a profesionální hasiči k taktickému cvičení, které bylo zaměřené na únik amoniaku (čpavku) ze strojovny zimního stadiónu. Cvičení řešilo únik nebezpečné látky ze zásobníku chladícího zařízení, které obsahuje vysokou koncentraci čpavku. Cílem cvičení bylo procvičení součinnosti složek Integrovaného záchranného systému při řešení mimořádné události a záchranu bezprostředně ohrožených osob.

Hasici03, obrázek se otevře v novém okněAkce se zúčastnilo na padesát záchranářů z těchto jednotek - sbory dobrovolných hasičů z Frýdlantu, Větrova, Raspenavy a Višňové, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje stanice Liberec a Raspenava, Hasičský záchranný sbor Českých drah Liberec, Český červený kříž Liberec, Policie ČR OD Frýdlant, Městská policie Frýdlant a Krizový štáb města Frýdlant.

Jako první na místo přijeli profesionální hasiči ze stanice Raspenava a během minuty dorazili dobrovolní hasiči z Frýdlantu. Prvním úkolem bylo ohraničit nebezpečnou zónu a provést průzkum. Poté byly povolány posily z okolních sborů a zasahující hasiči se začali strojit do protichemických oděvů. Zároveň byla stavěna provizorní dekontaminace. Hasiči v protichemické výzbroji se hned zapojili do záchranářských prací. Vynesli zraněné zaměstnance zimního stadiónu a po dekontaminaci je předali zdravotníkům. To už na místě cvičení byly zbývající přivolané sbory, a tak se mohlo začít se zamezením unikající nebezpečné látky. Do záchranářských a likvidačních prací byly zapojeny všechny jednotky. Na místo byl přivolán i Krizový štáb města Frýdlant, který se dostavil během krátké doby a byl připraven úkol cvičení řešit.

Hasici01, obrázek se otevře v novém okně Hasici02, obrázek se otevře v novém okněHasici04, obrázek se otevře v novém okně Hasici05, obrázek se otevře v novém okně

Simulovanému úniku amoniaku bylo zamezeno vakuovou ucpávkou, kterou mají profesionální hasiči ve výbavě, a cvičení bylo ukončeno.

Na závěr bylo provedeno vyhodnocení. Vedoucí oddělení IZS a řízení jednotek Libereckého kraje mjr. Bc. Petr Štajnc sice cvičícím vytkl některé chyby, ale celkově bylo cvičení hodnoceno kladně.

Hasici06, obrázek se otevře v novém okně Hasici07, obrázek se otevře v novém okně Hasici08, obrázek se otevře v novém okně

Cvičení v tomto rozsahu, jaké bylo teď ve Frýdlantu, se koná jednou ročně v některém z koutů Frýdlantského výběžku. V první polovině tohoto roku bude ještě jedno menší cvičení, a to na základní škole v Purkyňově ulici.

Různá taktická cvičení musí dobrovolní i profesionální hasiči v rámci odborné přípravy jednotek absolvovat každý rok.

Frýdlant 24/04/06 
jš, velitel Jednotky SDH Frýdlant v r. 2006 

24.4.2006 10:20:34 | přečteno 2112x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load