ENDEFRRUPLNLSPIT

Plameny v textilce v r. 2004 napáchaly milionové škody

ČTK - 16.12.2004 15:13 - Děsivě vypadající požár textilky Slezan vyrušil v noci z klidu obyvatele Frýdlantu v Čechách. Oheň napáchal v jedné z výrobních hal škodu odhadem za deset milionů korun. "V noci to vypadalo opravdu hrozně, plameny šlehaly tak šest metrů vysoko," líčil frýdlantský starosta Jindřich Wurm.

Požár vypukl v budově, kterou firma před rokem nákladně opravila. Hasiče zavolali zaměstnanci závodu poté, co ve vedlejších halách cítili kouř.

V době požáru ale v dílně, kde se upravovala například prostěradla, nikdo nebyl. Pracuje se tu totiž jen na jednu směnu.

"Jedenáct sborů požár likvidovalo až do půl čtvrté ráno," vypočetl operační důstojník Hasičského záchranného sboru Jindřich Müller. Plameny se začaly šířit ze šicí dílny a zničily i půdu a střechu. Příčinu požáru zatím policie ani hasiči neznají.

"Chlapi říkali, že to byl asi elektrický zkrat," poznamenal jeden z obyvatel Frýdlantu, který se přišel ráno podívat, co z továrny zbylo.

pozar_slezan, obrázek se otevře v novém okněTextilku hasiči ochránili před pohromou. Oheň se z dílny, kde pracuje jen šest lidí z celkového počtu 270 zaměstnanců, dál nerozšířil. "Kdyby se oheň dostal do barevny, to by byla hrůza," podotkl svědek.

Téměř všichni zaměstnanci přišli ráno normálně do práce. Řada z nich netušila, jaké drama se v textilce přes noc odehrálo. "Výrobu to nijak neohrozilo," řekl personální ředitel Luděk Korec.

Oheň vyřadil z provozu expedici a dílnu na obrubování šátků, ubrusů a dalších výrobků. Podle jeho slov výpadek obrobny může bez problémů pokrýt závod ve Frýdku-Místku.

"Je to jak naschvál, že shořela právě budova, kterou jsme před nedávnem opravili," poznamenal Korec.

Starosta se ráno sešel s ředitelem továrny a generálním ředitelem Slezanu, který do Frýdlantu přijel. "Požár naštěstí dopadl lépe, než se zdálo v noci," sdělil Wurm.

Aktualizace: Slezan v r. 2004 patřil mezi největší zaměstnavatele na Frýdlantsku. Frýdeckomístecká firma se tam na rozdíl od většiny ostatních textilek udržela. Ve Frýdlantě Slezan potiskoval látky.

10.4.2006 16:12:37 - aktualizováno 20.5.2019 16:00:43 | přečteno 1587x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load