ENDEFRRUPLNLSPIT

Děti tvořily pro Valdštejna - r. 2005

V pátek 27. května v půl jedné byla na základní škole v Purkyňově ulici ve Frýdlantě zahájena výstava dětských prací u příležitosti Valdštejnských slavností. Jde už o čtvrtý ročník, ale poprvé je soutěžní. Děti se měly výtvarně vyjádřit na téma: Zámecký maškarní bál.

Vystava01, obrázek se otevře v novém okněBěhem roku se sešlo několik stovek velmi zdařilých prací ze základních škol Frýdlantského výběžku a ze základních uměleckých škol z Hořic, Jablonce n. N., Jičína a také z přátelského polského Siekierczyna.

Desítku členů pedagogického sboru intenzivně zaměstnala na jeden týden instalace výstavy. Nejvíce práce měly učitelky prvního stupně: Martina Skalická, Marie Mazánková a Jana Močárková se svým kolegou z 2. stupně Zdeňkem Kočovským.

Paní učitelka Mazánková představila použité techniky: „Kresba, malba, suchá jehla a objevily se tu i prostorové práce z kartónu“.

Vystava02, obrázek se otevře v novém okně Vystava03, obrázek se otevře v novém okně Vystava04, obrázek se otevře v novém okně

Sbor složený z žáků a žákyň druhého stupně pod vedení pana učitele Jaroslava Kubáta zazpíval dvě písně. Sedm žáků z deváté třídy předneslo texty z životopisu Albrechta z Valdštejna.

Na vernisáži promluvil místostarosta města Frýdlant Jaroslav Vančura, který vyjádřil šikovnosti dětí neskrývaný obdiv. Před více než šedesáti hosty vernisáže organizátorům poděkovala i ředitelka Základních škol a Základní umělecké školy Frýdlant Mgr. Věra Dunajčíková.

Vystava06, obrázek se otevře v novém okně Vystava05, obrázek se otevře v novém okněVystava08, obrázek se otevře v novém okně

Programem vernisáže provázela zástupkyně školy Mgr. Helena Drechslerová, která byla právem pyšná na to, jak příjemně a profesionálně výstava působí.


V sobotu ve 13:15 hod výstavu na škole v Purkyňově ulici navštíví sám Albrecht z Valdštejna.
Výstava bude přístupná v době Valdštejnských slavností od 9 do 16 hodin a pak ještě v následujícím týdnu podle zájmu veřejnosti.

Frýdlant 27/05/05

Mgr. Alena Švejdová,
ved. odboru kanceláře úřadu a odd. prevence, tel. 488 886 500, 728 406 154

foto: Jaroslav Vančura

8.4.2006 19:46:05 | přečteno 2265x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load