ENDEFRRUPLNLSPIT

Frýdlant pořádá zájezd na přednášku do polské Lubaně

8004031 kopie

Zájezd od polského města Lubaň pořádá 9. listopadu 2017 Město Frýdlant. Hlavním cílem cesty je přednáška v Městském muzeu v Lubani o zajímavém historickém fenoménu, kterým bylo pohřbívání plodových lůžek do speciálních rituálních nádob. Hovořit se bude i o restaurování těchto vzácných hliněných schránek. Zájemci o historii se pak kromě toho mohou těšit i na komentovanou prohlídku Lubaně. 

logo naučná stezka, obrázek se otevře v novém okně

Zájezd na přednášku do Lubaně je součástí projektu „Unikátní prezentace kulturní a historické paměti ve Frýdlantu“. Díky němu bude do konce roku stávající expozice v Městském muzeu Špitálek doplněna o nové moderní technologie. 

Odjezd do Polska je ve čtvrtek 9. listopadu v 15.00 hodin z parkoviště u pošty, zájemce odveze do Lubaně autobus. "Akce je pro všechny zdarma, je ale nutné, aby se zájemci přihlásili předem a to v Turistickém informačním centru ve Frýdlantu," říká vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Iva Beranová. Po příjezdu do města přijde na řadu komentovaná prohlídka Lubaně, v 18.00 hodin pak startuje přednáška. Předpokládaný návrat do Frýdlantu je kolem 21.00 hodin.

Nepůjde přitom o jedinou přednášku, která v rámci česko-polského projektu proběhne. Už na začátku příštího roku bude ve Frýdlantu uspořádána další, která bude prezentovat výsledky archeologického průzkumu v městském muzeu Špitálek. Na tu budou kromě široké veřejnosti z České republiky zváni i zájemci z partnerského města Lubaň. 

přednáška Lubaň, obrázek se otevře v novém okně

Mikroprojekt je financován 50% z Evropské unie / Evropského fondu pro regionální rozvoj  / Fondu mikroprojektů v Euroregionu Nisa realizovaného v rámci programu Interreg V-A Česká republika – Polsko 2014-2020 a 50% z rozpočtu města Frýdlant. 

19.10.2017 8:30:27 | přečteno 774x | Martina Petrášková

Navigace

Unikátní prezentace kulturní a historické paměti ve Frýdlantu / 2017-2018

 
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load