Stavba roku Libereckého kraje? To ne, ale druhé místo je také úspěch!

hotove namesti prevzato z webu kraje

Realizace projektu Regenerace náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě se umístila v 8. ročníku Stavby roku Libereckého kraje v hlavní ceně Doc. Ing. arch. Karla Hubáčka Dr.h.c na 2. místě!!!

2. místo: Náměstí T. G. Masaryka – město Frýdlant

nám. T. G. Masaryka 37, Frýdlant 464 13, IČO: 00262781

Investor: Evropská unie - z Evropského fondu pro regionální rozvoj - dotace z Evropské unie a ze Státního rozpočtu 32,7 mil. Kč, Město Frýdlant – z rozpočtu Města Frýdlant 4,6 mil. Kč
Projektant: Ing. arch. Vladimír Balda, Ing. J. Janďourek, Ing. arch. J. Patrný
Realizační firma: EUROVIA CS, a.s. (bývalé Stavby silnic a železnic, a. s.), odštěpný závod oblast Čechy východ, závod Liberec, Londýnská 564, 460 11 LIBEREC 11; SILKOM, spol. s r.o., Dlouhá 3037, 464 01 Frýdlant

Předmětem projektu byla regenerace centrálního prostoru města - náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantu, za účelem obnovy jeho funkčního využití. Realizací projektu se zpřehlednil celý prostor náměstí, byly vymezeny zóny prostřednictvím použití různých druhů dlažeb, a byl instalován nový městský mobiliář. Stávající kašna byla nahrazena novou a doplněna o sochu Albrechta z Valdštejna. Kašna je ozvláštněna relaxačním prvkem – vodní hrou zabudovanou přímo do dlažby náměstí. Na ploše náměstí jsou pro zvýšení atraktivity náměstí a bezpečnosti osob nově umístěny dva systémy svítidel. Vzhled náměstí doplňuje zeleň a celé je nově pojato jako pěší zóna, bez běžného přístupu vozidel.

(převzato z webu Libereckého kraje)

Frýdlant 04/10/2012
vb