Náměstí T. G. M. se předává veřejnosti

P2 8 2010

Město organizuje k ukončení projektu Regenerace náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě velkolepý program, který v sobotu 24. září 2011 jistě zaplní střed města dětmi i dospělými a sál restaurace Beseda odbornou i laickou veřejností. Co se bude dít?

Už od 9 hodin se náměstí rozvlní v rytmu zumby. Pod dohledem agentury Dobrý den se zde děti pokusí o ustanovující rekord v co největším počtu tančících zumbu na veřejném prostranství. Organizuje Základní škola, Základní umělecká škola Mateřská škola Frýdlant, pracoviště Dům dětí a mládeže.

Od 10 do 13 hodin se v sále restaurace Beseda koná odborná konference pro širokou veřejnost ve znamení ukončení projektu Regenerace náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantě. Svými krátkými, ale poutavými vstupy se představí architekti, archeologové, památkáři i stavbaři. Hlavní slovo pronese starosta města Frýdlant Ing. Dan Ramzer. Konference bude doplněna vybranými fotografiemi Jana Čížka, který pořizoval časosběrné i ilustrační a dokumentární foto. Konferencí stejně jako programem na náměstí provází Lukáš Váňa.

Další program bude už jen na náměstí, kde se začíná ve 14:15 hodin kulturním vystoupením pro děti i pro dospělé. Před radnicí bude postaveno pódium. Účastníci si budou moci odpočinout u občerstvovacích stanic hasičů či baráčníků.

V 14:45 hodin začne oficiální část programu, kdy promluví významné osobnosti politického, kulturního a společenského života. V 15 hodin se stane onen dlouho očekávaný okamžik - slavnostní odhalení sochy Albrechta z Valdštejna, která se přemístí z nádvoří radnice.

Čas do 16. hodiny bude opět vyplněn kulturními vystoupeními pro děti i pro dospělé. Technická přestávka mezi 16. a 17. hodinou se bude moci využít k občerstvení či prohlídce centra města. Nechoďte však nijak moc daleko, protože v 17 hodin začne hodinový koncert skupiny Kryštof!

Ptáte se: „A co na to Valdštejn, že jeho socha bude zase na náměstí“? Uvidíme, jestli se jej budeme moci zeptat!

Vážení frýdlantští občané, věříme, že program předání náměstí T. G. Masaryka veřejnosti vás zaujme a že svou účastí podpoříte snažení o zvelebení našeho města. Plakát s programem je ikona souboruzde.

R4 8 2010, obrázek se otevře v novém okně

V Libereckém deníku v pátek 26. srpna 2011 vyšel pěkný článek redaktorky Jany Švecové.
Foto: jč, archiv – časosběr 10. srpen 2010 - takto vypadalo náměstí pár dní po bleskové povodni
Frýdlant 15/08/2011

16.8.2011 8:58:50 - aktualizováno 14.9.2011 7:25:41 | přečteno 3695x | Mgr. Alena Švejdová