ENDEFRRUPLNLSPIT

Fotosoutěž Drobné památky v zimě zná své vítěze

2 místo kategorie dospělí  Zlatý Trýzeň  J Mráz

Pro nadšence fotografování a turistiky všech věkových kategorií byla od 1. 12. 2016 do 15. 3. 2017 Společností pro kulturní krajinu, v rámci projektu „Paměť v krajině Trojzemí, 100260207“, vyhlášená první fotografická soutěž na téma „Drobné památky v zimě“. Na vyhlášení soutěže se podíleli všichni projektoví partneři, tedy město Frýdlant, město Hrádek nad Nisou, Římskokatolická farnost Hrádek nad Nisou, město Žitava a obec Oybin. Cílem soutěže bylo zachytit drobné památky v zimě pohledem turistů a veřejnosti.

logo Paměť v krajině Trojzemí nové 2

Do soutěže bylo během zimy zasláno 66 fotografií od 25 českých i německých autorů v rámci dvou soutěžních kategorií mládež a dospělí. Fotografie zachycovaly různorodé drobné památky v Trojzemí jako například kamenné kříže, hraniční kameny a milníky, boží muka, pomníčky, památníky a křížky, skalní reliéfy nebo také německé studny a kašny a další. Všechny fotografie si můžete prohlédnout zde.

Fotografie byly vyhodnoceny nezávislou odbornou porotou dne 30. 3. 2017. V kategorii mládež (10 – 18 let) se vítěznou fotografií stala fotografie s název „Socha sv. Jana u Sirného pramene“ od autora Josefa Františka Straky, která zachycuje sochu sv. Jana v Horní Světlé. 

Socha sv Jana u Sirného pramene  J F Straka

V kategorii dospělí (nad 18 let) byl jako nejlepší vybrán snímek s názvem „Svatý Jakub u Jindřichovic 1“ od autorky Kateřiny Zajíčkové, který zachycuje malou zříceninu kostela sv. Jakuba ze 13. století u Jindřichovic pod Smrkem.

1 místo kategorie dospělí  Svatý Jakub u Jindřichovic K Zajíčková

Druhé místo v kategorii dospělých obsadila fotografie "Zlatá Trýzeň" vyfocená Janem Mrázem. 

2 místo kategorie dospělí  Zlatý Trýzeň  J Mráz

Na třetím místě se umístil snímek Hany Perné "Stará poutní krása". 

3 místo kategorie dospělí  Stará poutní krása  H Perná

Autorům vítězných snímků gratulujeme.

Odborná porota a projektoví partneři také v rámci soutěže vybrali 6 nejhezčích fotografií pro tvorbu elektronických puzzle. Těmito fotografiemi jsou „Zlatá Trýzeň“ od Jana Mráze, snímek „U křížku“ Jitky Rožkové,

J Rožková  U křížku

 fotografie „Sv. Jakub u Jindřichovic 1“ zaslaná Kateřinou Zajíčkovou, snímek s názvem „Strážce lesa“ od autorky Hany Perné, 

5 místo kategorie dospělí  Strážce lesa  H Perná

fotografie „Dům Christiana Davida a studna v Herrnhutu“ od Michaela Tietzeho 

M Tieze  Diakonie Herrnhut mit Brunnen

a fotografie „Anděl na Žitavském hřbitově Frauenfriedhof“ od autorky Petry Glass.

P Glass  Engel auf dem Zittauer Frauenfriedhof

Elektronické puzzle budou pro všechny dostupné online na internetových stránkách projektu. Dále budou všechny soutěžní fotografie využity pro další projektové aktivity jako například tvorbu informačních materiálů nebo pro doplnění databanky a dvoujazyčné webové aplikace, která bude obsahovat informace k 150 drobným památkám a která umožní návštěvníkovi plánování jeho návštěvy příhraničního regionu dle tras nebo objektů zájmu.

Pro ty, kteří se nestihli soutěže zúčastnit, a pro další zájemce chystá Společnost pro kulturní krajinu druhou fotografickou soutěž drobných památek v Trojzemí, která bude probíhat od 1. 6. 2017 do 15. 8. 2017. Všechny potřebné informace a soutěžní podmínky budou včas zveřejněny na internetových stránkách projektu v sekci Aktuality.

Projekt „Paměť v krajině Trojzemí“ č. 100260207 je finančně podpořen z Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj (85%) v rámci Programu spolupráce na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014 – 2020, ze státního rozpočtu ČR (5%) a rozpočtu Města Frýdlant (10%). 

11.4.2017 14:42:54 | přečteno 573x | Martina Petrášková
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load