Druhá fotografická soutěž na téma Život v neživém má své vítěze

E Modrá Zvonička

Druhá fotografická soutěž vyhlášená v rámci projektu „Paměť v krajině Trojzemí“, která probíhala od 1. 5. 2017 do 19. 9. 2017 a v rámci které bylo úkolem soutěžících vyfotografovat drobné památky v Trojzemí na téma „Život v neživém“, zná své vítěze.

Do soutěže bylo v průběhu jejího trvání zasláno krásných 31 tematických fotografií od 11 českých i německých autorů ve dvou soutěžních kategoriích. Všechny soutěžní fotografie si můžete prohlédnout v prezentaci či zonerama albu na odkaze http://www.pametvkrajinetrojzemi.cz/page3.aspx?zaz=25-68. Na základě hodnocení všech fotografií odbornou porotou a projektovými partnery byly vybrány nejlepší fotografie fotosoutěže.

V kategorii mládež byla jedinou odvážnou soutěžící Hana Modrá se svým snímkem s názvem „Oživení“, který zachycuje detail drobné památky ze Zdislavského hřbitova. Tento snímek je tak vítězný v kategorii mládež.

Oživení (H Modrá), obrázek se otevře v novém okně
(snímek „Oživení“ od Hany Modré)

V kategorii dospělých byla za nejhezčí výherní fotografii vybrána fotografie „Hnízdečko“ zachycující Boží muka v Hejnicích s ptačím hnízdem od autorky Hany Perné.
Perná Hnízdečko Boží muka v Hejnicích, obrázek se otevře v novém okně
(„Hnízdečko“ od autorky Hany Perné)

Druhé místo v kategorii dospělých obsadil snímek Božích muk s Madonou na Stará poutní cestě Raspenava pojmenovaný „S děťátkem“ od autorky Evy Modré.

E Modrá S děťátkem, obrázek se otevře v novém okně
(„S děťátkem“ od Evy Modré)

Na třetím místě se pak umístily 3 fotografie se stejným počtem udělených bodů, a to „Okno s růžemi“ Historického domku u zámku Lemberk od autorky Petry Glaß, snímek „Zvonička“ na hřbitově v Oldřichově v Hájích od autorky Evy Modré a fotografie Božích muk U tří lip v Raspenavě s názvem „Neživé v živém“.

Glaß Historisches Holzhaus mit Rosen am Schloß Lemberk, obrázek se otevře v novém okně
(„Okno s růžemi“ od Petry Glaß)

E Modrá Zvonička, obrázek se otevře v novém okně
(„Zvonička“ od Evy Modré)

Perná Neživé v živém, obrázek se otevře v novém okně
(„Neživé v živé“ od Hany Perné)

Ze všech soutěžních fotografií byly také dále vybrány nejhezčí fotografie pro tvorbu elektronických puzzle. Těmito fotografiemi jsou: „Kaplička v Uhelné“ od Hany Perné, „Interiér horského kostelíku v Ojvíně“ od Petry Pučalíkové, snímky „Zvonička“ a „S děťátkem“ od Evy Modré a „Hnízdečko“ od Hany Perné.

Perná Kaplička v Uhelné, obrázek se otevře v novém okně
(„Kaplička v Uhelné“ od Hany Perné)

P Pučalíková Interiér horského kostelíku v Ojvíně, obrázek se otevře v novém okně
(„Interiér horského kostelíku v Ojvíně“ od Petry Pučalíkové)

E Modrá Zvonička, obrázek se otevře v novém okně
(„Zvonička“ od Evy Modré)

E Modrá S děťátkem, obrázek se otevře v novém okně
(„S děťátkem“ od Evy Modré)

Perná Hnízdečko Boží muka v Hejnicích, obrázek se otevře v novém okně
(„Hnízdečko“ od Hany Perné)

Elektronické puzzle budou dostupné na internetových stránkách Lead partnera projektu http://www.pametvkrajinetrojzemi.cz pod odkazem http://www.pametvkrajinetrojzemi.cz/index3.aspx?rub=22. Aktuálně si na tomto odkaze můžete složit elektronické puzzle vytvořené z vítězných a vybraných fotografií první fotografické soutěže na téma „Drobné památky v zimě“.

Všem výhercům gratulujeme a budeme se těšit na další, v řadě již třetí, fotografickou soutěž, která se bude konat v roce 2018.

logo Paměť v krajině Trojzemí nové 2, obrázek se otevře v novém okně

10.10.2017 12:17:07 | přečteno 465x | Martina Petrášková