ENDEFRRUPLNLSPIT

Aktivity

Milník 1

Zmapování drobných památek v krajině – Frýdlanstko

Výstupem této aktivity je zmapování 50-ti drobných památek ve Frýdlantu a  regionu Frýdlanstko, které provede proškolený tým za spolupráce s Národním památkovým ústavem Liberec. Získaná data budou využita pro tvorbu společné databanky, webové aplikace a propagačních materiálů zastoupené všemi projektovými partnery. Informace získané z oblasti Frýdlantska a Hrádku n/N. budou pro přeshraniční návštěvníky, turisty a cykloturisty v českém jazyce i v překladu NJ.

Milník 2

Rekonstrukce Křížové cesty na Křížovém vrchu, Frýdlant

V rámci tohoto milníku bude provedena rekonstrukce přístupových chodníků, nové zpevněné plochy u každého zastavení Křížové cesty a každého upraveného objektu (Studánka, Poustevna a Boží hrob), restaurování kapliček, úprava vyhlídek, doplnění zábradlí a laviček na celé trase. 

Milník 3

Revitalizace zeleně v lokalitě Křížové cesty, Frýdlant

Cílem milníku je ošetření 19 ks vytipovaných dřevin (lípy srdčité i velkolisté a javor mléčný), které se nachází v prostoru Křížové cesty spadající do přírodní rezervace. V rámci zajištění provozní bezpečnosti budou provedeny bezpečností řezy (odstranění odumřelých a mechanicky poškozených větví, staticky rizikové výhony aj.), redukční řezy, stabilizační řezy s obvodovou redukcí, instalace vazeb (pružné a podkladnicové).

Milník 4

Tištěné informační materiály a propagace 

Aktivity tohoto milníku naplňují základní cíle, jimiž jsou: prezentace výsledků celého projektu, posílení poznání historie partnerských území, včetně přeshraničního a budou dalším nástrojem pro zatraktivnění nabídky cestovního ruchu pro široké spektrum návštěvníků.

Výstupem je kvalitní propagační materiál s přidanou hodnotou, kterou představuje realizace mapování a obnova historicky zajímavých památek v ČR a Německu.

logo Paměť v krajině Trojzemí nové 2, obrázek se otevře v novém okně

2.12.2016 8:36:01 | přečteno 804x | Roman Műller
 

Město Frýdlant

Městský úřad Frýdlant
T. G. Masaryka 37, 464 01  FRÝDLANT

tel.: +420 488 886 111
e-mail: mesto@mu-frydlant.cz
podatelna: podatelna@mu-frydlant.cz
datová schránka: t27bufd

Další kontakty

 
load