Frýdlantské millenium je rok plný oslavných akcí

Frýdlantské millenium

Město Frýdlant na severu Čech slaví od května 2013 do června 2014 FRÝDLANTSKÉ MILLENIUM! Obyvatele Frýdlantu a jeho návštěvníky čeká dvanáct měsíců plných zajímavých akcí na počest úžasného výročí!

To je Frýdlantu opravdu už tisíc let? „My jsme oslavy odvodili od těch památných v roce 1914, kdy se město pyšnilo 900. výročím. Nezkoumáme, zda Frýdlant vznikl skutečně v roce 1014! Chceme navázat na oslavy z r. 1914. To je naše východisko,“vysvětluje vedoucí frýdlantského muzea Iva Beranová.
Starosta města Frýdlant Dan Ramzer přitakává: „Chceme, aby si občané města, jeho obyvatelé a návštěvníci užili báječný rok plný zajímavých akcí právě v rámci Frýdlantského millenia,“ a dodává: „Mottem projektu je výrok Jana Wericha – Čas má kapsy plné překvapení, který vystihuje náplň našeho projektu. Věříme, že my překvapíme příjemně.“

O jaké akce půjde, prozradil Ing. Libor Štrom, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu: „Chceme, aby se každý měsíc Frýdlantského millenia děla alespoň jedna kulturní, hudební nebo jinak zábavná akce pro veřejnost. Přehled máme, ale je možné, že se ještě nějaká drobná akce přidá. Vždyť všechny nemusí pořádat jen Město Frýdlant! Věříme, že se do projektu FRÝDLANTSKÉ MILLENIUM ještě přihlásí některé místní zájmové spolky a podobně,“ říká s úsměvem.

Co je tedy naplánováno?
Přehled akcí bude průběžně aktualizován, doplňován a upřesňován!

Po celý rok se bude rozvíjet spolupráce se Střední uměleckoprůmyslovou školou a Vyšší odbornou školou, Jablonec nad Nisou, Horní náměstí 1, příspěvková organizace, jejíž studenti už navrhli logo Frýdlantského millenia, podílejí se na designu speciálních webových stránek, plakátu, chystají pamětní medaile a jsou vůbec takovou vizuální duší celého projektu.

Z celé roční akce vznikne svědectví v podobě výpravného Almanachu Frýdlantského millenia, na kterém se budou podílet historikové, organizátoři akcí a významné osobnosti veřejného života. Fotosběr projektu byl zadán Radku Petráškovi, ale v almanachu budou s laskavým svolením použity i fotografie jiných autorů.

Víme, že Frýdlant oslaví své milleniu důstojně a radostně! Jeho obyvatelům a návštěvníkům přejeme krásné dny!

Projekt FRÝDLANTSKÉ MILLENIUM sledujte na www.mesto-frydlant.cz

Foto: rp, zahájení projektu 19. května 2013
Frýdlant 20/06/2013
Mgr. Alena Švejdová, tisková mluvčí, tel. 482 464 066, 728 406 154